SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

ESNAF AVM İLE MÜCADELE EDEMEZ DURUMDA

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulunda yaptığı açıklamada esnafın sorunlarını gündeme getirerek, “Esnafımızın en büyük sorunlarından biri kent merkezlerinde uzun çalışma saatleriyle hizmet veren AVM’lerle rekabet edememeleridir” dedi.

Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulunda yaptığı açıklamada, esnafın sorunlarını gündeme getirdi. SSK ve BAĞ-KUR primlerin esnafın en büyük derdi hâline geldiğini ifade eden Özgür Ceylan, “Yüksek primler dolayısıyla esnaf ve sanatkârlar, bırakın yeni istihdam yaratmayı, kendi primlerini dahi ödeyemez duruma düşmüşlerdir” diye konuştu. Ülkeden yaşanan ekonomik kriz ortamında, esnaf ve sanatkârlarımızın ödediği BAĞ-KUR ve SSK primlerinin kamu tarafındanhissedilebilir bir şekilde desteklenmesi gerektiğini savunan Özgür Ceylan, her gün yüzlerce esnafın kepenk kapattığına dikkat çekti.

En Büyük Sorun AVM

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, esnafın en büyük sorunlarından birinin de kent merkezlerinde uzun çalışma saatleriyle hizmet veren AVM’ler olduğunu belirterek, “Esnafımız AVM’lerin böylesi uzun çalışma saatleri ve günleriylerekabet etmesi mümkün görünmemektedir” dedi. Özgür Ceylan, AVM’lerin hafta içi ve hafta sonu açılış-kapanış saatleriyle ilgili yasal düzenleme yapılmasına ihtiyaç olduğunu söyleyerek, “Vardiya sistemi, emek sömürüsü ile haftanın yedi günü, 12 saati aşan sürelerde aktif durumda olan AVM’ler, Türkiye’nin dört bir yanında esnafın belini bükmektedir” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Sarayın, kaynak arayışının sonucu olarak türetilen konaklama vergisinin küçük pansiyon ve otelleri olumsuz etkileyen bir düzenleme olduğunu hatırlatarak, “Küçük pansiyon ve otellerin bu vergiden muaf tutulmasına yönelik bir düzenlemeye daha şimdiden ihtiyaç vardır” dedi.

 

SON EKLENENLER
Scroll to Top