SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

ERKAN ÖZKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Biga’da Ocak ayı ile birlikte esnaf odalarının seçimleri de başlayacak. Seçimli Genel Kurul’lar yaklaştıkça adaylar da sahneye çıkmaya başladı. Yılın son adaylık açıklaması ise Erkan Özkan’dan geldi.

Yönetim Kurulu Üyesi adaylarını da yanına alan 38 yaşındaki genç başkan adayı Özkan, Cezve Kafe’de yaptığı açıklama ile 15 Ocak 2022 tarihinde saat 10’da başlaması düşünülen Biga Lokantacılar Odası’na adaylığını açıkladı. 30 yıllık mevcut başkan Emin Aktaş’ın herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen aday olduğu biliniyor ve rakipsiz olduğu düşünülüyordu. Genç Başkan Adayı Erkan Özkan, basın karşısına geçerek Emin Aktaş’a rakip olduğunu açıkladı ve tüm soruları açık yüreklilikle yanıtladı.
Soru cevap şeklinde geçen açıklamanın başında konuşan Başkan Adayı Özkan; “2021 yılının son gününde Biga Lokantacılar Odası başkanlığına adayız. Ben Erkan Özkan olarak yönetimin adına 15 Ocak 2022 tarihinde yapılacak oda seçimine Allah nasip ederse adayız. Güzel bir ekip var. Genç bir ekibiz. Güzel planlarımız var. 1991 yılında kurulmuş odamızın 30 yıldır başında bulunan saygı duyduğumuz bir başkanımız var. Ama artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
“GENCİZ, DERSİMİZE İYİ ÇALIŞTIK”
Odayı yenilemekle ilgili bir soruyu yanıtlayan Özkan; “Nasip olursa, kıymetli üyelerimiz bize görev verirlerse, odamızın vizyonunun geliştirilmesi gerektiğini, odamızın daha iyi yerlerde olması gerektiğini düşünüyoruz. Biz dersimize iyi çalıştık. Genç bir ekibiz. Başarıya aç bir ekibiz. Odamızın üyelerimize olan hizmetinin kalitesini arttırmak istiyoruz. Odamızın iyi bir yerde olmasını istiyoruz. Köfte, paça çorbası hatta dönerimizle bile tekiz. İstanbul’da, Bursa’da, Ankara’daki gibi değil, gerçekten güzel bir dönerimiz var. Biz lezzet şehriyiz. Ama maalesef oda olarak kendimizi gösteremediğimizi düşünüyoruz. Biz çok başarılı olacağımıza inanıyoruz” dedi.
“EMİN BAŞKANI ONURSAL BAŞKAN İLAN EDECEĞİZ”
‘30 yıllık yönetimi 15 günde devirebileceğinize inanıyor musunuz’ sorusunu yanıtlayan Özkan; “Biz inandık. İnanıyoruz. Biz bu amaçla yola çıktık. Biz yenmek için yola çıkmadık. Yorgun bir başkanı dinlendirmek istiyoruz. Allah nasip ederse, yönetimdeki arkadaşlarımızla da konuştuk, seçilirsek, Emin başkanımızı da odamızın kurucusu olduğu için onursal başkan ilan edeceğiz. Allah nasip ederse güzel şeyler yapacağız. Bizim önemsediğimiz konu şu. Biz bütün meslek gruplarını temsilen buradayız. Sulu yemekçilikten pazarcılığa kadar. Pazarcı arkadaşlarımızın sorunları var. Onları çözeceğiz. Köfteci arkadaşımız var. Dönerci arkadaşımız var. Çiğköfte, fast food işi yapan arkadaşımız var. Pide, lahmacun işi yapan arkadaşımız var. Bizim mesleğimizin her kolundan arkadaşımızla yola çıktık. Biz burada bu odada Erkan Özkan başkan değil. Burada herkes başkan. Herkes kendi mesleğiyle ilgili ciddi kontak kuracak. Kağıt parçasını, sıvı yağı, temel gıdayı çok ciddi anlamda tüketiyoruz. Oysa odamız sadece fiyat politikasını açıklıyor. Biz bunu aşacağız. Odanın vizyonunu değiştirmek daha iyi hizmet etmek anlamına gelmiyor. Benim arkadaşım ambalajı 2 liraya alıyorsa, biz oda yönetimi olarak bunu daha ucuza nereden getirebileceğimize bakacağız. Biz sadece tarife belgesi vermek ve oda ücreti belirlemek için yönetime aday olmayacağız. Gerçekten hizmet etmek için geliyoruz” şeklinde konuştu.
“HER GÜN ÜYELERİMİZLE OLACAĞIZ”
‘Çay içmek, mekan gezmek esnaflar arasında berekettir’ diyen Özkan; 15 Ocak günü saat 10’da gerçekleşecek seçimli genel kurulda üyelerimizin de isteğiyle seçilirsek, 4 yıl boyunca bizden bıkacaklar. Biz sadece seçimde değil, her gün üyelerimizle olacağız. Çay içmek, mekan gezmek esnaflar arasında berekettir. Ben bugün İrfan abinin yanına giderim. Berekettir. Biz 300 üyesi olan bir adayız. 300 kişi bir araya geldiğinde nasıl bir kitle oluşur, siz düşünün. Hepimiz ticaret erbabıyız. Mevcut başkanı da ziyaret edeceğiz. Bu bir seçim sürecidir. Biz esnafız. Bizim kalitemize de bu yakışır. Biz zaten büyüklerimizin önünden geçerek bu noktaya geldik. Büyüklerimizle görüştük. Biz sorunları çözmek için buradayız. 2020-2021 yılı bizim için koronavirüs nedeniyle büyük sorunlar oldu. Biz hiç umudumuzu kaybetmedik. Bununla alakalı da oda yönetimi olarak bazı çalışmalarımız olacak. Bunu daha sonra açıklayacağız. Maddi ve manevi her zaman esnafımızın yanında olacağız. Biz sorunları çözen bir yönetim olacağız. Bizde başkan bir kişi değil. Yönetim olarak hepimiz bu görevi birlikte yürüteceğiz. Bizler çözüme açık olacağız. Yeni arkadaşlar, yeni yüzler bizim aramızda hep olacak. Allah nasip ederse, bundan sonra her şey daha güzel olacak” ifadelerini kullandı.
Başkan adayı Özkan kendisini “38 yaşındayım. 2 çocuk babasıyım. 15 yıldır evliyim. Mavi Köşem Yemek Fabrikası’nın sahibiyim. Babam işletmeyi 1981’de kurdu. Bugüne kadar geldik” ifadeleriyle tanıttı. Yönetim kurulu üyelerinin tek tek tanıtılması sonrası toplantı sona erdi.

????????????????????????????????????

SON EKLENENLER
Scroll to Top