reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Engin Gürsu’dan Gezici Müze |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
Engin Gürsu’dan Gezici Müze

reklam

reklam
Engin Gürsu’dan Gezici Müze

Biga Araştırmacısı emekli öğretmen Engin Gürsu, kendi çabalarıyla oluşturduğu gezici müze ile Biga’nın tarihini tüm köylere öğretmeye hazırlanıyor.

Daha önce Biga tarihi ile pek çok kitap çıkartan ve özellikle Çanakkale Savaşı’nda Biga’nın yeri ve önemi konusunda çok önemli bilgiler ortaya çıkartan tarihçi yazar Engin Gürsu, kendi çabalarıyla oluşturduğu Biga 1915 Gezici Müze Karavan ile Biga’nın köylerinde yaşayanlara Biga tarihini anlatmayı ve öğretmeyi hedefliyor.
Biga TV Canlı yayınında Kemal Soner’e konuşan Engin Gürsu “Atatürk Kültür Merkezi’nde oluştruduğumuz Biga 1915 sergisini, Biga’ya gelemeyen vatandaşlarımızın ayağına götürmeyi düşündüm. Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilenen eşyaları karavan ile köylerimize ulaştıracağım. Köylerdeki çocuklarımızın milli ve manevi duygularına dokunmayı hedefliyorum. Bir öğretmen olarak benim felsefem bu. Karavanımızın etrafındaki görsellerde Biga tarihine adı kazınmış değerli kişilerin hayat hikayeleri, fotoğrafları ve önemli bilgileri bulunuyor. Bu karavanı 2 Bin TL karşılığında kendi imkanlarımla satın aldım. Bin TL de nakliyesine verdim. Ayrıca Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ve Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş’a da desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Pazartesiden itibaren başka kurum ve kuruluşlardan destek turlarına çıkacağım, kendime bir kuruş kazanç beklemiyorum. Sadece Biga tarihini köylerimize tanıtmak için destek bekliyorum. Bu işi severek, gönülden yapıyorum. Biga için hizmetlerim de devam edecek” dedi.

Gezici müze karavanın önümüzdeki hafta içinden itibaren Biga köy yollarında olması bekleniyor.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz