SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Ekonomimizin lokomotifi Esnaf ve Sanatkarlarımızın Her Zaman Desteğindeyiz”

AK Parti Çanakkale milletvekili ve Milletvekili Adayı Jülide İskenderoğlu, Küçük Sanayi Esnafını ziyaret etti.  Ziyarette yaptığı sohbetlerde İskenderoğlu, esnaf ve sanatkârların sabır ve sebatın adresi olduğunu belirterek, ekonomi ve sosyal hayatta yarattıkları katma değer ve vatan sevgisiyle kalkınmanın lokomotifi durumunda olduklarını vurguladı.

Esnafın son dönemde büyük fedakarlıklarda bulunduğunu dile getiren İskenderoğlu, ” Esnaf ve sanatkarlarımıza destek olmaya  devam edeceğiz” dedi.

Esnafın işlerini geliştirdiği ve büyüttüğüne dikkat çeken İskenderoğlu, vergi düzenlemelerinden, Sosyal Sigorta Kurumu borçlarının yapılandırılmasına kadar pek çok önemli adımla esnafın üzerindeki yükün hafifletildiğini ifade etti. Halk Bankası üzerinden verilen çok düşük faizli kredi destekleriyle esnafların işlerini büyütmeleri ve sıkıntılarını gidermeleri için destek sağlandığını belirtti.

İskenderoğlu, basit usülde vergilendirilen esnafın kazançlarını gelir vergisinden istisna tutulduğunu hatırlatarak, “Berber, terzi, bakkal, manav, taksici, dolmuşçu gibi esnaflarımızdan gelir vergisi almayarak, eşi benzeri olmayan bir düzenleme yapmıştık. Hali hazırda 830 bin esnafımız hem gelir vergisi muafiyetinden yararlanıyor hem de KDV ödemiyor” dedi.

Cumhuriyetin 100. yılında 100 milyar lira esnaf kredisi parolasıyla hayata geçirilen destek paketinden şimdiye kadar 136 bin esnafın faydalandığını belirten İskenderoğlu, esnafa verilen destek paketi limitinin de 150 milyar liraya çıkarıldığını belirtti.

İskenderoğlu, Sayın Cumhurbaşkanı’nın verdiği bir müjdeyi de paylaşarak, şehir içi taksi, dolmuş, minibüs, midibüs, otobüs, çekici işletmeciliği, kamyonla ticari yük taşımacılığı yapan esnafın aynı cins taşıtlarını yenilerken ÖTV ödemeyeceklerini belirtti. İskenderoğlu, yeni Meclis faaliyete geçtiğinde ilk yapacakları yasal düzenlemelerden birinin de bu olacağını sözlerine ekledi.

SON EKLENENLER
Scroll to Top