SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

DOĞAL GAZDA DAHİ PARTİZANLIK MI VAR?

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, nüfusu çok daha az yerleşim yerlerine doğal gaz verildiği halde Ayvacık’ın genişleme listesinde olmamasını, olaya partizanca yaklaşıldığı yönündeki endişelerini desteklediğini belirterek, Ayvacık halkının doğal beklediğini söyledi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Ayvacık’ın doğal gaz talebini Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklama ile gündeme getirdi. Özgür Ceylan, Çanakkale’de doğal gaz dağıtım faaliyetini Aksa Çanakkale Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.’nin yürüttüğünü belirterek, “Ayvacık ilçemizin merkez nüfusu 9.500 kişidir. Çanakkale’de Ayvacık ilçemizin ivedilikle doğal gaza kavuşması için dağıtım firmasının EPDK’ye müracaat yaparak dağıtım bölge sınırlarının genişletilmesi için talepte bulunmasına ihtiyaç vardır” diye konuştu. Özgür Ceylan, Ayvacık Belediyesi’nin doğal gaz çalışmalarının başlaması durumunda üstyapı çalışmalarının yapılacağına ilişkin Belediye Meclisi kararı da alındığını belirterek, “Ayvacık Belediyemiz bir buçuk yıldır çaba sarf etmekte fakat mesafe alamamaktadır” dedi.

 

CHP’li Özgür Ceylan, nüfusu daha az olan yerleşim yerlerine doğal gaz verilirken Ayvacık’ın genişleme listesine alınmamasının, olaya partizanca yaklaşıldığı yönündeki endişeleri desteklediğini belirterek, Ayvacık halkının doğal gaz beklediğini söyledi., “Hemşerilerimiz, Ayvacık’ın ve Çanakkale’nin doğal gazı eksik kalan diğer ilçelerinin gerekli çalışmalarının başlatılmasını bekliyor” diye konuştu

SON EKLENENLER
Scroll to Top