reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | DOĞA KOLEJİ’NİN BİGA KAMPÜSÜ TANITILDI |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 4 Mayıs 2019 - 09:38:11
DOĞA KOLEJİ’NİN BİGA KAMPÜSÜ TANITILDI

reklam

reklam
DOĞA KOLEJİ’NİN BİGA KAMPÜSÜ TANITILDI

Doğa Koleji Biga Kampüsü 2019-2020 eğitim yılında eğitim öğretime başlayacak. Biga Kampüsü, düzenlenen programla tanıtıldı. Kampüsün 6848 metrekare arsa, 8650 metrekare kapalı alan ve 4500 metrekare açık alanda eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüreceği belirtilirken, 964 öğrenci kapasiteli kampüste 41 derslik, basketbol, voleybol, futbol sahası, tartan pist, törer. alanı, ekoloji ve anaokulu bahçesi, kapalı yüzme havuzu, 436 kişi kapasiteli konferans salonu, kapalı spor salonu, bale ve jimnastik gibi aktiviteler için çok amaçlı salon, sanat sokağı, 10 adet bilim teknolojileri, fen bilgisi, görsel sanatlar, müzik, satranç, 3D ve ekoloji laboratuvarının yer alacağı dile getirildi.

2019-2020 eğitim öğretim yılında Biga’da eğitim vermeye başlayacak olan Doğa Koleji Biga Kampüsü’nün tanıtımı Köşdere Aktivite Merkezinde yapıldı.

KAMPÜSÜ TANITTI
Tanıtım toplantısına Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, okulun kurucuları, idarecileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda okul müdürleri katıldı. Tanıtım toplantısında konuşan Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, kampüs hakkında bilgi verdi. Biga Kampüsünün 2019-2020 eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlayacağını kaydeden Lüle, “Biga Kampüsü, 6848 metrekare arsa, 8650 metrekare kapalı alan ve 4500 metrekare açık alanda eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürecek. Kampüste; 41 derslik, basketbol, voleybol, futbol sahası, tartan pist, törer. alanı, ekoloji ve anaokulu bahçesi, kapalı yüzme havuzu, 436 kişi kapasiteli konferans salonu, kapalı spor salonu, bale ve jimnastik gibi aktiviteler için çok amaçlı salon, sanat sokağı, 10 adet bilim teknolojileri, fen bilgisi, görsel sanatlar, müzik, satranç, 3D ve ekoloji laboratuvarı yer alacak.” Bilgisini verdi.

Lüle konuşmasına şöyle devam etti;

“Mutlu Çocuk Öğrenir”
Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, ” Biga Kampüsün de her ders özelinde hazırlanmış tam donanımlı öğrenme ortamları, öğrencilerimize enteraktif eğitim imkanı sunuyor. Öğrencilerimizin akademik anlamda başarılar elde etmesi için öncelikle öğrenme ortamlarında kendilerini özgür ve mutlu hissetmeleri gerekiyor. ‘Mutlu çocuk öğrenir, öğrenen çocuk üretir’ felsefesini ilke edinerek çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.

Dünya Dillerine Yetkin Olarak Yetişen Çocuklar…
Yabancı dil eğitimlerinin yoğunluğu öğrencilerin yaş gruplarına göre değişiyor. İlkokul 1,2, 3 ve 4. sınıfta 14 saat olan İngilizce eğitimi yabancı dil ağırlıklı 5. sınıfta 22 saat olarak veriliyor.

Proje Hazırlama Becerisi Kazanıyorlar…
Doğa Kolejinin proje modelli eğitim anlayışıyla, bilimsel araştırma projelerinde her yıl rekor başarılar elde eden öğrencileri, bu yıl toplam proje sayısında 3214’e ulaşarak özel okullar arasında yeni bir rekora imza attı.

Bilim ve teknoloji alanında projeler hazırlayan öğrenciler; TÜBİTAK, MOSTRATEC, Google Science Fair, Harvard IJAS, BAYER, DNA Day Essay Contest, Cyber Mission And The Next Generation Science Standards, IGEM (The International Genetically Engineered Machine), Imagİne Cup, Intel ISEF, UNESCO Goi Peace, Dovep, Gen-or, Spaghetti Bridge, D-bap, Science Expo yarışmalarına projelerini sundu.

Genel Müdür Ali Rıza Lüle, “Öğrencilerimizin öncelikle proje hazırlama becerilerini geliştiriyoruz. Proje Yönetimi dersleri alan öğrencilerimiz, proje geliştirmeden önce yol haritasını çizmiş oluyorlar. Okulda edinilen bilgilerin projeye; bilimsel araştırma basamaklarının ise uygulamaya dönüştürülmesi; sorgulayan, yaratıcı, strateji üreten bireyler yetiştirilmesine olanak tanıyor” şeklinde ifade etti.

Öğrencilerin Kişilik Gelişimleri Değerlendiriliyor…
Doğa Koleji tarafından geçerlilik ve güvenilirlik çalışmaları yapılarak hazırlanan Doğa Kişilik Temelli Yönlendirme Testi (D-KTYT), 10-15 yaş grubu öğrencilerin kişilik gelişimlerini izlerken öğrenme tercihlerini ve güçlü yanlarını ortaya çıkarıyor. Bilimsel ve objektif verilere dayanan Doğa Kişilik Temelli Yönlendirme Testi, 4 farklı alanda kapsamlı incelemeler yapıyor. Öğrencilerin kendi merak ve tercihlerinin yanında, kişilik özelliklerine de uygun projelere yönlendirilmelerini sağlıyor.

Kampüs Olanakları Eğitim Modellerini Destekliyor…
Biga Kampüsünün hem şehir merkezine çok yakın, aynı zamanda da şehrin gürültüsünden uzak olması, öğrencilerin huzurlu ve sakin bir ortamda eğitim almasını kolaylaştırıyor. Büyük bahçesi ve kafeteryası, öğrencilerin gün içinde hem sosyalleşmesini, hem de temiz hava almasını sağlıyor. Yüksek güvenlik önlemleriyle korunan kampüs, 7 gün 24 saat güvenlik hizmeti sunuyor.

 

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz