reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Doboj Müftüsü’nden Biga ziyareti |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 30 Ekim 2018 - 13:31:33
Doboj Müftüsü’nden Biga ziyareti

reklam

reklam
Doboj Müftüsü’nden Biga ziyareti

Çanakkale Müftülüğü ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin ortaklığında “Troia’dan Çanakkale’ye İnsanın, İnancın ve Mekânın İnşası: Değerler ve Şehir” konulu Uluslararası Kongreye katılmak için gelen Bosna-Hersek’in Doğu Doboj kentinden, Doboj Müftüsü Bayro Dzafic ve müftü yardımcısı İbrahim Halilovic Biga’yı da ziyaret etti.

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyon Başkanı Ergun Erkap ve Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, dernek yöneticileri Süleyman Duran ve Hüseyin Duru, heyeti, Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği’inin Kalafat Köyü’nde bulunan binasında karşıladılar.

Dernekte Biga Belediyesi’nin Biga tanıtımı için hazırladığı broşür ve kitaplardan oluşan hediyeleri Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ile Federasyon Başkanı Ergun Erkap konuklara verdiler.

Doboj Müftüsü Bayro Dzafic ve heyetine “Hoşgeldiniz” diyen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Burası Biga’nın tek Boşnak Köyü’dür. Federasyon Başkanımızla birlikte sizi Biga’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. İlçemizde sizleri yeniden misafir etmek isteriz. ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi ve Çanakkale Müftülüğü’nün organize ettiği Kongre’nin iki ülkenin dostluğuna da katkı yapmasını umut ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerden 50´yi aşkın akademik bilim insanının tebliğlerini sunacağı programa ayrıca Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna, ÇOMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Erdem, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İlçe Müftüsü, Vaiz,İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur´an Kursu Öğreticisi personeller başta olmak üzere; çeşitli kurum, sivil toplum kuruluşları ve daire amirleri tarafından yoğun bir katılım gerçekleşti.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz