SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Diş Hekimleri Odasından Koronavirüs Salgını Uyarıları

Çanakkale Dişhekimleri Odası yaşanan koronavirüs salgınıyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Yönetim kurulunun yaptığı açıklamada

Bildiğiniz üzere Koronavirüs hastalığı (Covid-19) tüm Dünya için halk sağlığı tehdidi oluşturmakta ve Sağlık Bakanlığı, Türk Dişhekimleri Birliği ile Odamız tarafından yakından takip edilmektedir.

TV, Sosyal Medya ve diğer iletişim araçları ile halkımızı bilinçlendirme çalışmaları sürekli yapılmaktadır. Çanakkale Dişhekimleri Odası olarak da, en yüksek risk grubunda olan meslektaşlarımızı alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak uyarmak en önemli görevimizdir.

Koronavirüs (Covid-19) salgınının ülkemizde görüldüğü günden itibaren konuyu yakın takibe alarak, gerek Kamu da gerekse özel muayenehanelerinde çalışmaya devam eden meslektaşlarımıza almaları gereken önlemleri sık sık hatırlatmakta ve gereken uyarıları yapmaktayız.

Konuyla ilgili olarak da, halkımıza tavsiyemiz; Sağlıklı kişiler enfeksiyon kapabilir, hastalıklı olanlar virüs bulaştırabilir.  Mümkünse acil olmayan diş tedavileri dışında bu geçiş dönemi süresince kurumlara başvurmamanızı öneririz.  Randevunuza verilen saate yakın ve refakatçisiz gitmeniz, bekleme salonlarında aşırı yığılmaları önleyecektir. Bu koşullar altında, dişhekiminiz gerekli gördüğü hallerde tedbir amaçlı olarak randevu gün ve saatinde değişiklik yapabilir, bu tamamen sizleri olası risklerden korumak amaçlıdır. Kendi sağlığınız ve toplum sağlığı için lütfen diş hekiminizin önerilerine uyunuz. Diş hekimleri olarak tüm kurumlarımızda gerekli önlemleri almış olsak da, çapraz enfeksiyon açısından sizi ve kendimizi koruyabilmemiz için, yayılım hızı çok fazla olan bu salgın döneminde acil tedaviler dışında kurumlarımıza başvurmamanızı öneririz.

Toplum sağlığı için büyük riski olan Covid-19 virüsünün yayılmasını engellemek amacıyla diş hekimleri olarak üzerimize düşen görevi hekim bilinciyle yerine getireceğimize inancımız tamdır.Tüm halkımıza sağlıklı günler dileriz…

SON EKLENENLER
Scroll to Top