SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

ÇOMÜ’den Ayvacık Tuzla İlkokulu’na Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde bir sosyal sorumluluk projesi daha tamamlandı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından Ayvacık Tuzla İlkokulu’na düzenlenen kütüphane ve oyun odası desteğinde mutlu sona gelindi. ÇOMÜ sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bir araya gelen gönüllü öğrenciler, Doç. Dr. Hicran Özlem ILGIN ve Ögr. Gör. Şaziye Ceren ULUPINAR önderliğinde miniklere yeni kütüphane ve oyun alanını teslim etti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi katkılarıyla Ayvacık Tuzla İlkokulu’na kütüphane ve oyun alanı desteği sağlandı. Kısa sürede ilkokul seviyesinde toplanan kitap ve oyuncaklar, gönüllü öğrenciler tarafından miniklere armağan edildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi aracıyla 2 Kasım sabahı yola çıkan gönüllüler kütüphane için rafları monte ederek kitapları yerleştirdi. 2021 yılının Mehmet Akif Ersoy yılı ilan edilmesi sebebiyle kütüphaneye ‘Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi’ adı verildi.

Koordinatörlüğünü Sosyal Sorumluluk Projelerinden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hicran Özlem ILGIN  ve Öğr. Gör. Şaziye Ceren ULUPINAR’ın üstlendiği kampanyaya; Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Ezine Meslek Yüksek Okulu, Fen Edebiyat Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden çok sayıda gönüllü öğrenci destek verdi. Kütüphanenin yanı sıra ilkokul öğrencileri için bir oyun odası da düzenlendi. Bir destekçi tarafından gelen oyun halısı ve sayısız oyuncak oyun alanına yerleştirildi. Etkinlik sonrası gönüllü öğrenciler miniklerle bir araya gelerek oyunlar oynadı.

Sosyal sorumluluk projeleri hız kesmeden devam edecek. Konuya ilişkin detayları, yardım kampanyası fikirlerinizi, soru ve önerilerinizi comusosyalgonulluler@gmail.com mail adresine gönderebilirsiniz.

haber Yasemin Çakar.

SON EKLENENLER
Scroll to Top