reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Çocuklarımızın Geleceği Önceliğimiz Olacak |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 8 Şubat 2019 - 07:37:06
Çocuklarımızın Geleceği Önceliğimiz Olacak

reklam

reklam
Çocuklarımızın Geleceği Önceliğimiz Olacak

AK Parti Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan, ilk kalabalık toplantısını Çiçeklidede Spor Lokalinde Cumhuriyet Mahallesi sakinleri ile birlikte gerçekleştirdi. Kulüp lokalinde büyük ilgiyle karşılanan başkan adayı Erdoğan’a Cumhuriyet Mahallesi muhtarı İsmail Güven ve mahalle sakinleri çiçek takdim ederken, yüzlerce mahalle sakini Erdoğan’ı dinledi ve mahalleri ile ilgili sıkıntıları dile getirdi.

Konuşmasının ardından ilk defa belediye meclis üyelerinden iki tanesini de Bigalılara tanıtan Bülent Erdoğan, “toplumun farklı kesimlerinden işin ehli yol arkadaşlarımız ile yönetime talibiz” diyerek meclis üyelerini tanıttı.
Çocuklarımızın Geleceği Önceliğimiz Olacak
Seçim çalışmalarına son sürat devam ettiklerinin altını çizen AK Parti Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan, Biga’nın gelişimini AK Parti döneminde başladığını ve Bigayla özdeşleşmiş tüm yatırımların AK Parti döneminde yapıldığını ifade etti.
Erdoğan “Biz ziyaretlerimize ilk olarak belediyemizden başladık. Ardından pazaryerimizi ve alışveriş merkezimizi ziyaret ettik. İlk gönün sonunda gördük ve mutlu olduk ki, Biga’nın en önemli yerleri AK Parti Belediyeciliği zamanında Bigamıza kazandırılmış. Biz bunun için çok mutluyuz, gurur duyuyoruz. Onların durmadan anlattığı, Kültür Merkezi. Kültür Merkezini düşünen, projelendireni ihale eden AK Parti belediyeciliği. O projenin içerisinde olimpik yüzme havuzundan, SPA’ya, konaklama tesisinden şimdi ki salona kadar hepsini AK Parti döneminde hazırlanmış ancak üzülerek söylüyorum ki şimdi ki yönetim projeyi daraltarak günümüzde ki haline getirdi. Biz görüyoruz ki, bu merkezde çocuklarımız başarılı eğitimler alıyor. Biz bunla gurur duyuyoruz. AK Parti döneminde çocuklarımızın geleceği her zaman ilk önceliğimiz olacak” dedi.
Cumhuriyet Mahallesine Kim Ne Yaptı?
Cumhuriyet Mahallesinin AK Parti döneminde baştan aşağıya yenilenerek bugünlere geldiğini belirten Bülent Erdoğan, mahallelilere seslenerek “mahallenize kim ne yaptı” diye sordu.
Erdoğan“ Mahallenizde deniyor ki, AK Parti size ne yaptı ? AK Parti döneminde on yılda 450 Milyon Lira bütçe kullanıldı. Son beş yılda mevcut yönetim 500 Milyon lira bütçe kullandı. Biz de onlara soruyoruz? Bu 500 Milyon Liranın kaç lirası Cumhuriyet Mahallemize kullanıldı? Şuan bulunduğumuz kulübümüzün lokali, altta bulunan sağlık merkezi, yanda bulunan yatırımız, Cumhuriyet düğün salonu, Fatih İlkokulu bahçesine spor tesisi bunların hepsi AK Parti döneminde yapıldı. Biga’da ilk karo taş uygulaması burada yapıldı. Bu mahallemizde dar gelirli 180 ailemize sıcacık yuvalar kazandırıldı. Sosyal tesis ile birlikte düğün salonu yapıldı. 24 Bin metre kare alanı satın alarak Çiçeklidede mezarlığımızı genişlettik. Son beş senede mahallenize ne yapıldı soruyorum size kıymetli hemşerilerim.”
Yalan Söylüyorlar
Kadınlarla buluşmalarında farklı dedikodular şahit olduklarını, AK Parti’nin göreve gelmesi durumunda sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılmayacağını bazı kesimlerin bilerek ve isteyerek anlattığını söyleyen Erdoğan, “size yalan söylüyorlar” diyerek etkinliklerin sadece bir kesime yönelik olmayacağının altını çizdi.
Erdoğan “Yirmi günlük ziyaretlerimiz esnasında bizlere kadınlarımız dediler ki; AK Parti gelirse geziler iptal, sosyal kültürel faaliyetler, konserler iptal, tiyatrolar olmayacakmış bunu söyleyenler size yalan söylüyor. İnanmayın. Biz toplumun sadece bir bölümüne değil toplumun tüm kesimlerini kucaklayan etkinlikleri sizlerle buluşturacağız.”dedi.

Suzi Özden Meclis Üyesi
Miting havasında geçen konuşmasının ardından Biga’yı toplumun tüm kesimleri ile birlikte geniş istişareler sonucu yöneteceklerinin altını çizen AK Parti Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan mahalle sakinlerine sürpriz yaparak ilk meclis üyesini tanıttı.
34 Yıldır Biga’da yaşayan ve Bigalıların yakından tanıdığı Doktor Suzi Özden, Bülent Erdoğan’ın listesinde Biga Belediye meclis üyesi olduğunu açıkladı. Suzi Özden ile birlikte ikinci belediye meclis üyesini de açıklayan Erdoğan, Çiçeklidede sakinlerinden iş adamı Mehmet Altındiş’i de katılımcılara tanıttı.
Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine seslenen Doktor Suzi Özden, “ fikirlerimi, projelerimi, Bigamıza dair önerilerimi aktarmak için aday oldum. Bigamıza güzel eserler kazandırmak amacıyla, bu güzide ekibin, bu başarılı başkanın yanında durmak kaçınılmazdı. Bende bu görevi severek kabul ettim. Bigamıza güzel hizmetler yapmak için hepinize söz veriyorum” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz