reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | CHP’nin Biga adayı yeniden İsmail Işık! |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 24 Ekim 2018 - 16:20:14
CHP’nin Biga adayı yeniden İsmail Işık!

reklam

reklam
CHP’nin Biga adayı yeniden İsmail Işık!

Bugün toplanan ve büyük merakla bitmesi beklenen CHP MYK toplantısı sona erdi. MYK sonrasında açıklama yapan Seyit Torun 35 mevcut belediye başkanın yeniden aday olacağını dile getirdi. Parti Meclisinde yapılan görüşmeler sonucunda Çanakkale’de CHP’nin altı Belediye Başkan adayı da kesinlik kazandı! CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Biga’da 3 büyük yatırımın açılış töreninde yaptığı konuşmada Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ı yeniden aday göstereceğini ima etmişti. Bugün yapılan açıklamada CHP’nin Biga Adayı İsmail Işık ve Karabiga Adayı ise Muzaffer Karataş olarak açıklandı.

SÜREÇ DEVAM EDECEK, ÖN SEÇİM MASADA!
MYK sonrasında açıklama yapan Seyit Torun’un konuşmasında; “Sandıkta ittifak yani halkın ittifakını savunuyoruz. Evimzin huzuru ülkenin huzurudur. Evimizin huzuru sokağımızın huzurudur. Buradan çıkarak ülkede huzur sağlamalıyız. Huzur olmayan yerde bereket olmaz. Bundan sonra eğilim yoklaması, anketler ve heyetler aracılığı ile adaylarımızı belirlemeye devam edeceğiz. Ayrıca ön seçim de yöntem olarak masada. Mevcut başkanlardan aday gösterilecekler var mı sorusu üzerine Seyit Torun; “35’in üzerinde belediye başkanı yeniden aday olacak. Belirlediğimiz adayların çoğu bölgeden çıkan tek aday ve görüş birliği yakaladığımız adaylar. Bu nedenle bir sıkıntı yaratmaz” açıklamasında bulundu.

BİGA’DA 2 ADAY KESİNLEŞTİ
MYK toplantısı sonrasında yapılan incelemelerde Parti Meclisi Çanakkale’de 3 ilçe ve 3 Belde Belediye Başkan adaylarını kesinleştirdiği öğrenildi. Gümüşçay Beldesi için ise henüz adaylık açıklaması gerçekleştirilmedi. Önümüzdeki süreçte açıklama yapılacağı ifade edildi. Edinilen bilgiye göre Çanakkale’de adaylığı kesinlik kazanan 6 isim şunlar;

Biga Belediye Başkan Adayı İsmail Işık
Karabiga Belediye Başkan Adayı Muzaffer Karataş
Gelibolu Belediye Başkan adayı M.Mustafa Özacar
Bayramiç Belediye Başkan Adayı Mert Uygun
Gelibolu Kavakköy Belde Belediye Başkan Adayı Necati Kopça
Geyikli Belediye Başkan Adayı Ercan Yılmaz

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz