reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | CHP’Lİ ERKEK: “ATATÜRK ÇANAKKALE’DİR, ÇANAKKALE ATATÜRK” |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 18 Mart 2019 - 08:45:01
CHP’Lİ ERKEK: “ATATÜRK ÇANAKKALE’DİR, ÇANAKKALE ATATÜRK”

reklam

reklam
CHP’Lİ ERKEK: “ATATÜRK ÇANAKKALE’DİR, ÇANAKKALE ATATÜRK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yılı nedeniyle mesaj yayınladı. Atatürk ve Türk askerinin kahramanlığının altını çizen Erkek, kara savaşlarıyla birlikte, Çanakkale zaferinin hiçbir şeyle kıyaslanamayacağını vurguladı.

Erkek şunları söyledi: “Çanakkale Zaferi, kıyas kabul etmeyecek önemdeki birkaç tarihi olaydan biridir ve üstelik sadece bizim tarihimizi değil, dünya tarihini de doğrudan etkilemiştir. Düşünün, şehit verdiğimiz askerlerimizi ayağa kaldırsak, savaştıkları alan sığmayacak boyuttadır. Küçücük bir alanda, kocaman bir kahramanlık yatmaktadır. Mehmetçiğimiz, sadece kahramanlığı ile tarihe geçmemiş, kardeşliğin, barışın ve insanlığın da altın harflerini yazmıştır. Bu tarih, kazanılan bu değerli zafer, kara savaşları, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte düşünüldüğünde topraklarımızdan beka sorununu silip atmıştır. Artık biliyoruz ki başa çıkamayacağımız sorun, yenemeyeceğimiz sıkıntı yoktur, olamaz! Yeter ki halkımızın arasına nifak sokulmasın, insanlarımız kutuplaştırılıp, bölünmesin. Bir asır öncesinde bunun destansı örneklerini sergiledik. O zaman bize ve devleti yönetenlere düşen, tarihimizden ders almaktır. Ne diyordu Büyük Atatürk: ‘Millet boşuna ölmez, kan boşuna dökülmez. Eğer zaferler milletin hayatında derin değişiklikler yapmazsa ve de ona milli güven sağlamazsa, bazı budalaların onunla böbürlenmesinden başka bir işe yaramaz.’ Mustafa Kemal Atatürk’ü örnek almalıyız. ‘Ordu yok’ demedi, ‘paramız kalmadı’ diye bahane üretmedi, ‘dünyanın en büyük güçleri saldıyor’ diye çekinmedi.

Gereğini yaptı. İstese 1. Dünya Savaşı sonuna kadar Sofya’da ateşemiliter olarak kalabilecekken, vatan aşkıyla çarpan kalbi bunu kabul etmedi. Üstelik ömrünü cephelerde geçiren bir askeri deha olmasına rağmen, barış içinde yaşamasını, ‘sulh siyaseti’ gütmesini bildi. O yüzden Atatürk Çanakkale’dir, Çanakkale Atatürk. Bundan sonra da böyle olacaktır. Üzerinde yaşadığımız toprakları bize vatan yapan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Seyit Onbaşı’dan Mehmet Çavuş’a, Cevat Çobanlı’dan Yüzbaşı İsmail Hakkı’ya kadar tüm kahramanlarımıza rahmet diliyorum. Zaferimiz kutlu olsun.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz