SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

CHP’DEN Dünya Kız Çocukları Günü mesajı

2012’de Birleşmiş Milletler tarafından uygulanmaya başlanan ve her yıl 11 Ekim’de dünya çapında kutlanan, şüphesiz ki farkındalığı tam anlamıyla taşıyan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Kutlu kelimesini içtenlikle söylemeyi çok isterdik, ancak;

İnsanların mental ve fiziki şiddete maruz kalmaları, toplumların tüm kesimleri tarafından şiddetle reddedilen bir durum. Bunun yanı sıra son yıllarda ülkemizde iyileşmeyen,beraberinde hiçbir çaba gösterilmeyen bir kanayan yara haline gelen genç yaşta evlendirilme,kadına şiddet ve gücü yeten hukuku sağlar mantalitesi bu sorunu kangren haline getirmiştir.

Ne yazık ki; Kızının gözleri önünde acımasızca öldürülen annemizin,çöp konteynırında üstüne beton dökülüp yakılmış halde bulunan kardeşimizin,bir saplantı uğruna can veren genç kızlarımızın vebali hepimizin boynuna olmakla birlikte, “Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ya satılıktır ya kiralıktır.” sözlerini cezasız bırakan ve görmezden gelen zihniyetin suçudur.

Namus temizlemek kadın üzerinden yürütülebilecek bir eylem değil,zihin temizlenmesi ile sonuca bağlanabilecek bir olgudur.

Bu alanda verilebilecek her mücadele,berrak zihinlerin teminatı; güneşin toprakla temasından doğacak yeni bir filiz olacaktır.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününü bir gün kutlayabilmek dileğiyle…

CHP Biga İlçe Başkanlığı

SON EKLENENLER
Scroll to Top