SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

CHP İLÇE BAŞKANI OSMAN ÖZTÜRK ENGELLİLER HAFTASINI KUTLADI

CHP Biga İlçe Başkanlığı 10-16 Mayıs Engelliler Engelsiz Bir Türkiye için, eşit, adil ve herkesin mutlu olduğu bir Türkiye için, daha fazla çalışacağız.

CHP İlçe Başkanı Osman Öztürk yaptığı açıklama’da Engelleri aşılmaz olarak görenlere en büyük cevabın, engellilerin başarıları olduğunun altını çizen CHP’liler açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ” Ülkemiz nüfusunun yaklaşık yüzde 10’ u engelli insanlarımızdan oluşmaktadır. Engelli insanların sorunları sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısaca tüm insanların sorunudur. Toplumun her kesiminden başarıyı yakalamış engelliler, binlerce sözden çok daha etkili bir şekilde, engellerin başarmak için engel olamayacağının ispatıdırlar. Ulaşım, eğitim, istihdam, sağlık ve rehabilitasyon sorunlarını değerlendirdiğimizde engelli vatandaşlarımızın hak ettikleri hizmetlerden ve olanaklardan uzak bırakıldığı görülmektedir. Oysa her medeni toplumun, engelli yurttaşlarını korunması gereken bireyler olarak değil, eşit birer yurttaş olarak konumlandırması gerekir.

Cumhuriyet Halk Partisi, engelli yurttaşlar için asıl büyük engelin, fırsat eşitliği yaratmayan iktidar anlayışı olduğuna inanmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi, engelsiz bir Türkiye ve fırsat eşitliği için mücadeleye devam edecektir. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda, engelli vatandaşlara acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır.

Bu nedenle engellilere hizmet götüren devlet, özel sektör ve gönüllü sivil toplum kuruluşlarının güçlendirilmesi gerekmektedir. CHP Biga İlçe Örgütü olarak Engelliler Haftasında engellilerin tüm sorunlarının bu duyarlılıkla çözümlenmesini diliyor, engellerin kaldırıldığı bir dünya umuduyla Engelliler Haftası’nı kutluyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sevgilerimiz sunuyoruz.”

Engeliler Derneği Başkanı Havva Bacak ise bizleri yalnız bırakmayan ve bugün bizleri ziyaret eden CHP ilçe Yönetimine çok teşekkür ediyorum”dedi.

SON EKLENENLER
Scroll to Top