SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLERİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan’ın söylediği bir sözün çarpıtılarak kamuoyuna yansıtılması ve sonraki gelişmeler üzerine, CHP Çanakkale Milletvekilleri olarak, açıklama yapma zorunluluğumuz doğmuştur.

Belediye Başkanımızın sözünü, bağlamından kopararak FETÖ yöntemleriyle cımbızlama usulü servis yapanları ve buna dayanarak seviyesizce sözler söyleyenleri her şeyden önce kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.

Barışın ve kardeşliğin kenti Çanakkale’nin, halkın oylarıyla seçilmiş belediye başkanına, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, haddini aşan biçimde sözler söylemiştir. Öncelikle bu seviyeye inmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Ancak unutulmasın ki Ülgür Gökhan, sizin FETÖ iltisakı nedeniyle soruşturmaya bile uğratmadan, zorla istifa ettirdiğiniz belediye başkanlarına benzemez.

AK Parti’nin Grup Başkanvekili Bülent Turan, yakışıksız ifadelerle belediye başkanımıza yüklenmiştir. Ülgür Gökhan’ın, kimin belediye başkanı olduğunu merak ediyorlarsa 31 Mart Yerel Yönetim Seçimlerinin sonuçlarına bakabilirler.

Kimse unutmasın ki ordumuz siyasetin emrindedir, ama iktidarın iflas etmiş dış politikasının oyuncağı değildir. CHP’nin gönüllüsü, belediye başkanı, milletvekili ve her kademedeki üyesi, Mehmetçiğin her zaman yanındadır. Sadece ve sadece ülkesinin çıkarlarını düşünür. Yerine getiremeyecekleri taahhütlerin altına imza atanların, askerlerimizi hava güvenliğini sağlamadan ülkemizin çıkarıyla ilgisi bulunmayan bölgelere gönderenlerin, şehit olmalarının ardından sorumluların ayağına koşa koşa gidenlerin ve kapılarda bekletilenlerin, ardından bu koşullarda bile Rusya’nın çıkarına bir anlaşmaya imza atanların, dış politikada ve Mehmetçiğimiz konusunda bize söz söylemeye en küçük hakları yoktur. Putin’e söz söyleyemeyenlerin, el pençe divan durup kapı önlerinde bekletilenlerin, içeride aslan kesilmesi de acınası bir durumdur.

Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem ERKEK

Genel Başkan Yardımcısı CHP Çanakkale Milletvekili Özgür CEYLAN CHP

 

SON EKLENENLER
Scroll to Top