reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | CHP ADAY ADAYI ÖZGÜR CEYLAN: ÖRGÜTTEN GELEN BİR ADAY ADAYIYIM |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 3 Mayıs 2018 - 08:31:23
CHP ADAY ADAYI ÖZGÜR CEYLAN: ÖRGÜTTEN GELEN BİR ADAY ADAYIYIM

reklam

reklam
CHP ADAY ADAYI ÖZGÜR CEYLAN: ÖRGÜTTEN GELEN BİR ADAY ADAYIYIM

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler öncesi milletvekili adayı adayları da bir bir netleşiyor. Kısa bir süre önce Biga Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığından istifa eden Özgür Ceylan da 02 Mayıs Çarşamba günü ilçe parti binasında yaptığı basın açıklamasıyla milletvekilliğine aday adaylığını açıkladı. Yoğun bir kalabalık eşliğinde yaptığı açıklamada Özgür Ceylan şunları söyledi.

Sayın belediye başkanlarım, il genel meclisi üyelerim, ilçe yöneticilerim, belediye meclis üyelerim, kadın ve gençlik kolu başkanlarım çok değerli parti üyelerimiz hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
Ülkemiz çok önemli günlerden geçmektedir değerli üyeler. Mevcut iktidar ülkeyi artık yönetemediğini itiraf ederek ülkemizi hızla bir baskın seçime sürüklemektedir.
16 yılda açtıkları ağır tahribat, nesiller boyu acısını hissedeceğimiz, derin yaralara yol açmıştır.
Üretmeden tüketen ekonomimiz, samanı bile ithal eden, cumhuriyet döneminin bütün fabrikalarını satan anlayışla, artık batmak üzeredir.
Dışa bağımlılığımız yüzünden milli egemenlik ve tam bağımsızlığımız çok ciddi tehlike altındadır. Atatürk’ün de önemle işaret ettiği gibi, hiçbir millet ekonomik bağımsızlığını sağlayamadan tam bağımsızlığını sağlayamaz. Reza Zarraf olayında da açığa çıktığı gibi güzel yurdumuz küresel sermayenin piyonlarının cirit attığı bir hale gelmiştir. Bu olay bunlardan sadece bir tanesidir.
Eğitim sistemimiz tamamen çökmüş durumdadır. 16 yılda 14 kez değiştirilen eğitim sistemimizle artık okullarımız, öğrenci yetiştiremez bir hale gelmiştir. Her gelen bakan önceki bakana muhalefet etmekte sil baştan yeni düzenlemeler getirmektedir. 16 yılda tam 6 kez bakan değişmiştir. En son noktada başladıkları yere dönerek kendi getirdikleri teog için bu teog’da neymiş diyerek adeta aklımızla alay etmektedirler. Veli mutsuz, öğrenci mutsuz, öğretmen mutsuz. Kimse yapılacak sınavın ne olduğunu tam olarak bilmiyor. Kaos ve belirsizlik eğitim sistemimize hakimdir.
İşsizlik cumhuriyet tarihinin en yüksek noktasına ulaşmış durumdadır. Büyük emeklerle masraflarla okuttuğumuz çocuklarımız, işsiz dolaşmaktadır. Resmi rakamlara göre 4 milyona yakın insanımız işsizdir. Buda yetmezmiş gibi, ülkemizdeki misafirlikleri kalıcı hale gelen Suriyeli mülteciler, çok düşük ücretlerle çalışarak, işsizliği ve fakirliği daha da arttırmaktadırlar.
Sağlıkta, hınca hınç dolu hastanelerde, vatandaşına müşteri gibi bakan bir devlet anlayışıyla karşı karşıyayız. Her şey paralı. Muayene, ilaç, tahlil her şey katkı payı adı altında ücretli sağlanmaktadır. Vatandaşlarımız hastaneye gittiklerinde nasıl bir hesap çıkacağını düşünür durumdadırlar.
Dış politikamız resmen savrulmaktadır. Kavgalı olmadığımız bir tane ülke kalmamıştır. Neredeyse sabah ayrı öğleden sonra ayrı bir dış politika izlenmektedir. Bu izlenen dış politika değil resmi beceriksizliktir.
İç politikada kullanılan ayrıştırıcı ve zehirli dil, her gün birilerini Fetöcü veya PKK’lı ilan ederken, yıllarca aynı menzile yürümeyi, ne istediniz de vermedik söylemlerini, yaşadığımız bir darbe girişimini, Habur’da davul zurnayla karşılanan ve çadır mahkemelerinde aklanan teröristleri, açılım ve akil adamlar sürecini unutturmaya çalışmaktadır.
Yolsuzluk hukuksuzluk en üst seviyeye gelmiştir.
Man adalarında açılan şirketler, cübbesinde ilikleyecek düğme arayan yargı mensupları, futbola bile karışan bir cumhurbaşkanı, iktidarın artık yolun sonuna geldiğini gösteren en önemli göstergelerdir.
Düzmece Ergenekon ve Balyoz davalarıyla karartılan hayatlar hala unutulmamıştır toplumumuzun vicdanında değerli partililer.
Sindirilen hapsedilen basın. Kısıtlanan özgürlükler. Çocuklara tecavüz eden tarikatlar. Uzaklaşılan laiklik anlayışı, hep bu çöküşün ve gidişin nedenleridirler.
Çare bellidir ve halkımıza bunu anlatmalıyız. Dev çınar Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla Cumhuriyetimizin kurucu anlayışına geri dönerek Atatürk devrimlerini yeniden hayata geçirmeliyiz.
Ben kendi adıma bunun için çalışmak ülkemiz siyasetine ve Çanakkale’mize daha fazla katkı sağlayabilmek düşüncesiyle bu gün burada partimizden milletvekilliğine aday adaylığımı açıklıyorum.
2012 yılında beri çalıştığım örgütümde ilçe başkan yardımcılığı, ilçe sekreterliği ve iki dönemdir de ilçe başkanlığı görevlerinde bulundum. Biga belediyesinin partimize kazandırıldığı yerel seçimlerde görev alarak bu mutluluğu arkadaşlarımla yaşadım. Genel seçimler referandum ve cumhurbaşkanlığı seçimiyle birlikte yöneticilikte altı yılda, çalışacağım altıncı seçimde, edindiğim tecrübe ve bilgiyle örgütten gelen, örgütün tozunu yutmuş bir arkadaşınız, bir kardeşiniz olarak aday adayıyım.
Partimin vereceği her görevi ayrım gözetmeksizin yapmak için aday adayıyım.
Bu gidişi sona erdirmek, çocuklarımıza aydınlık bir gelecek bırakmak adına canla başla çalışmak için aday adayıyım.
Atatürk Türkiyesine Cumhuriyete ve Türk insanına inandığım için aday adayıyım.
Bir olursak birlik olursak çok çalışırsak kazanacağımıza inandığım için aday adayıyım.
Bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi 24 Haziran’da başaracağımıza, yeni aydınlık bir dönemi hep birlikte başlatacağımıza olan inancımı yineleyerek bitiriyor, ilçe başkanlığı ve ilçe yönetiminde görev alırken birlikte çalıştığım her biri birbirinden değerli tüm yönetici arkadaşlarıma, bizden desteklerini hiç esirgemeyen belediye başkanlarıma, kadın kolu ve gençlik kolu başkan ve yöneticilerime, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerimize, hep yanımda olan ne kadar büyük bir güç ve aile olduğumuzu bana hep hatırlatan tüm üyelerimize en içten teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız sağ olun var olun.

 

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz