reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Çan’da 530 Kişilik KYK Yurdunun Temeli Atıldı |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 18 Eylül 2018 - 16:02:39
Çan’da 530 Kişilik KYK Yurdunun Temeli Atıldı

reklam

reklam
Çan’da 530 Kişilik KYK Yurdunun Temeli Atıldı

Çan ilçesinde 1994-1995 yılları arasında eğitim-öğretim hayatına başlayan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Çan Meslek Yüksek Okulu, bünyesinde birçok bölümü barındırırken, yakın geçmiş zamanda Çan Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nun da eğitim-öğretime başlamasıyla beraber Çan’da öğrenci sayısı daha da arttı. Öğrenci sayısının artmasına bağlı olarak Üniversite Devlet Öğrenci Yurdu ihtiyacı da hasıl oldu. Çan Belediyesi’nce plan değişikliği yapılarak yerinin belirlenmesine katkı sağlanan, 3922 m2’lik alan üzerine 6 katlı 13.325 m2’lik inşaa edilecek ve Çan’a yurdun dört bir yanından öğrenim görmeye gelen nice öğrenciye hizmet sunacak Üniversite Devlet Öğrenci Yurdu (KYK) temeli, bugün gerçekleştirilen törenle atıldı.

Temel atma töreni; Çanakkale Valisi Orhan TAVLI, Çan İlçe Kaymakamı Adil KARATAŞ, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU, Ak Parti Çan İlçe Başkanı Murat OKAN, çok sayıda ilden ve komşu ilçelerden gelen partililer, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, STK yöneticileri, basın mensupları ve Çan Halkının katılımıyla gerçekleştirildi.

Konuşmalardan öne çıkan başlıklarsa sırasıyla şöyleydi;

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU; “Bir zamanların yerel yönetim anlayışı, yapılacak olan üniversiteye yer göstermezken, bugün burada Üniversite Devlet Öğrenci Yurdu’nun temelini atıyoruz.”

Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU; “Sizlerin de bildiği Çanakkale’mizin ilçelerinden köylerine her yerde yatırım çalışmaları devam ediyor. Seçim öncesinde sizlerden destek isterken ifade ettiğimiz gibi, biz sizlere hizmet etmek için bu göreve talip olduk. Sizlerin hizmetkarıyız, sizlerin emrinizdeyiz.”

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent TURAN; “Çanakkale; sağlık kenti, eğitim kenti, sanayi, tarım, turizm kenti haline gelmeli. Çanımızsa bir sanayi bölgesiyken aynı zamanda bir eğitim bölgesi olma yolunda.”

Çanakkale Valisi Orhan TAVLI; “Ülkemiz son yıllarda birçok alanda çok hızlı büyümekte ve gelişmektedir. Kalkınan, gelişen, büyüyen Türkiye, her geçen gün sosyal devlet anlayışının en başarılı örneklerini uygulamaya koymaktadır.”

Bu başlıklar altında gerçekleşen konuşmaların ardından Çan İlçe Müftüsü Sayın Mustafa KORKMAZ’ın yaptırdığı dua merasimiyle temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma töreninin hemen ardından tüm protokol ve konukların katılımıyla Çan şehir merkezinde, Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Çan Şubesinin açılışı da gerçekleştirildi.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz