reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Çanakkale Belediyesi’nin çirkin paylaşımına tepki! |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 1 Temmuz 2019 - 14:15:19
Çanakkale Belediyesi’nin çirkin paylaşımına tepki!

reklam

reklam
Çanakkale Belediyesi’nin çirkin paylaşımına tepki!

Biga, Ezine, Lapseki, Yenice ilçeleri ile Karabiga, Gümüşçay, Terzialan, Geyikli, Evreşe ve Kalkım beldelerinin belediye başkanları; Çanakkale Belediyesi’nin resmi Twitter hesabından, LGBTI ve savunucuları tarafından kabul edilen ‘Onur Haftası’ sebebiyle destek mesajı yayınlamasına yönelik ortak bir basın açıklaması yaptı.

“Çanakkale Belediyesi’nin sosyal medya hesabından LGBTİ’ye destek niteliği taşıyan paylaşımı; toplumsal değerlerimize, kültürümüze, gelenek ve göreneklerimize aykırıdır. Çanakkaleli belediye başkanları olarak, böyle bir rezilliği kabul etmemiz asla mümkün değildir. Bizler son dönemde Çanakkale’mizin ulusal ve uluslararası alanda imza attığı başarılarla, ev sahibi olduğu organizasyonlarla ve ilklerle gündeme gelmesine alışkınız. Şehrimizin maneviyatı ve yatırımları dışında ahlaki bir sorun teşkil eden böylesi bir konuyla anılmasını hazmedemiyoruz. Bu davranış, tarihimize, şehrimize ve bu topraklarda şehit düşen kahramanlarımıza saygısızlıktır, vefasızlıktır.

Çanakkale, Merkez ilçe belediyesinden ibaret değildir. Çanakkale ismi özeldir, Çanakkale tüm dünyanın saygı gösterdiği kadim bir tarihe sahiptir. Dolayısıyla Çanakkale ismi bu çirkin paylaşımlarla bir arada kullanılamaz. Bu millet buna izin vermez. Belediye başkanı seçilmek; size bu topraklar adına söz hakkı tanımaz, sadece hizmet sorumluluğu yükler. Belediye Başkanının kendi şahsi düşüncesi bu yönde olabilir, kendi şahsi hesabından paylaşabilir; fakat Belediyenin resmi sosyal medya hesabından bu paylaşımın yapılması doğru değildir.

AK Partili 10 belediye Başkanı olarak bu skandala imza atan tüm kişi ve yöneticileri kınıyor; bu yanlıştan bir an önce dönerek bizleri de zan altında bırakmalarından dolayı tüm hemşehrilerimizden özür dileme erdemini göstermelerini bekliyoruz.”

Biga Belediye Başkanı Bülent ERDOĞAN
Ezine Belediye Başkanı Güray YÜKSEL
Lapseki Belediye Başkanı Eyüp YILMAZ
Yenice Belediye Başkanı Veysel ACAR
Karabiga Belediye Başkanı Ahmet ELBİ
Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan PASTIRMACI
Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN
Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt ORUÇOĞLU
Evreşe Belediye Başkanı Ali Kamil SOYUAK
Kalkım Belediye Başkanı İbrahim TAŞKIN

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz