reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Çan Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri başladı |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 9 Mart 2019 - 08:35:15
Çan Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri başladı

reklam

reklam
Çan Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri başladı

Çan Belediyesi’nin ana sponsorluğunda Çan’da ilk defa 8-10 Mart gerçekleştirilecek Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri düzenlenen kortej yürüyüşünün ardından başladı.

Çan Belediyesi, ilçe ekonomisini hareketlendirmek adına Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 8-10 Mart tarihlerinde Çan’da Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri’nin yapılması talebine olumlu yanıt vermişti.

Çan Belediyesi’nin ana sponsorluğunda Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve diğer Sivil Toplum Kuruşlarının desteğiyle gerçekleşen Çan Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri kortej yürüyüşü ve gerçekleştirilen açılış ile başladı.

Esnaf İndirimli Günleri açılış kortejine Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Ünal Özcan, Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Görgün’ün yanı sıra esnaflar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Menderes Parkında başlayan ve sırasıyla Hacı İbrahim Bodur Caddesi, Mesut Hulki Önür Caddesi ve Bülent Ecevit Caddesi üzerinde gerçekleşen kortej yürüyüşü yine Menderes Parkında sona erdi.

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Ünal Özcan, esnaf ve sanatkarlara genel ve yerel yönetimlerin sahip çıkarsa esnaf ve sanatkarların bulundukları şehrin katma değerini kat kat arttırdıklarını vurguladı.

Özcan:“ Bugün burada ilk defa Çan ilçesinde Çanakkale’de başlayan Biga’da devam eden sırasıyla Çan’a geldik. İndirimli Alışveriş Günleri esnaf ve sanatkarın halka daha ucuz, maliyetinin hesabı yapılarak şehrin canlanmasına esnaf ve sanatkarın birazcık olsa yerli üretimle ilgili para kazanmasını sağlayan başta esnaf teşkilatı ve buna destek veren Çan Belediyesi’ne ve sayın başkana çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bununda bir faturası olacak

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu ise konuşmasına Çan’da son günlerde polemik haline gelen fatura olaylarına atıfta bulunarak:“ İndirimli Alışveriş Günleri’nin de bir faturası olacak” dedi.

Başkan Kuzu:“ Bugün burada güzel bir etkinliğe, esnaf odamızla birlikte imza atıyoruz. Belediye hepimizin belediyesi, Belediye olarak ta biz bu işin tam sponsoruyuz, bundan da keyif alıyor, onur duyuyoruz. Çan esnafının yanında olmak bize ayrı bir keyif veriyor. Tabi bunun da bir faturasının olacağını da söyleyelim” ifadelerini kullandı.

Esnafın bu etkinliğe sahip çıkmasını ayrı önemsediklerinin altını çizen Başkan Kuzu:“  Bugün burada hep beraber yürüdük, 3 gün boyunca devam edecek etkinliklerimiz olacak” şeklinde konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz