reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Çan Belediyesinden Gün Boyu Süren Kurtuluş Etkinliği |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 24 Eylül 2018 - 14:11:20
Çan Belediyesinden Gün Boyu Süren Kurtuluş Etkinliği

reklam

reklam
Çan Belediyesinden Gün Boyu Süren Kurtuluş Etkinliği

Çan’ın Düşman işgalinden kurtuluşunun 96. ıncı yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Çan Belediyesi tarafından bir dizi program yapıldı. Kurtuluş etkinlikleri 23 Eylül Pazar günü saat 12.00’de ilçede yer alan Çarşı Camii’nde tüm şehitlerimizin anısına Mevlid-i Şerif Programı, Kur’an-ı Kerim okutulması ve ardından şehrin kalbi Menderes Parkı’nda tüm halka ve konuklara pilav ikramı yapılarak devam etti. Saat 15.30’da Çan Belediyesi Sergi Salonu’nda El Sanatları Atölyesi sergi açılışı, saat 16.00’da Atatürk Şehir Meydanı’nda minder güreşleri, saat 18.00’de Kahot Halk Oyunları Topluluğu ve akşam saat 21.00’de Hande YENER konseri ile kurtuluş etkinlikleri sona erdi.

Çan Belediyesi organizasyonu ile 23 Eylül 2018 Pazar günü 96’ıncısı kutlanan Çan’ın kurtuluş günü dolayısıyla, tüm şehitlerimizi minnetle andığını ifade eden Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU; “Öncelikle, ilçemizin kurtuluş yıl dönümü sebebiyle düzenlemiş olduğumuz programlarımıza katılan halkımıza, çevre ilçelerden ve ilimizden gelen konuklarımıza çok teşekkür ediyoruz. Her safhası bin bir güçlükler, yokluklar, imkânsızlıklar içinde, buna mukabil onurla, imanla ve vatan aşkı ile mücadele edilerek kazanılan, tarihin en büyük destanlarından birinin yazıldığı bu toprakların, güzel ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümünü kutlamanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbimden duamız odur ki; bir daha kurtuluş mücadelesi vermeyelim. Ecdadımızın hatırasına ve vatanımızın her bir karesine sahip çıkalım, bu onuru hayat boyu yaşayalım.” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz