reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Bu Toprakları Bize Vatan Kılanlara Karşı Borcumuz Var |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 19 Eylül 2019 - 12:40:46
Bu Toprakları Bize Vatan Kılanlara Karşı Borcumuz Var

reklam

reklam
Bu Toprakları Bize Vatan Kılanlara Karşı Borcumuz Var

Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz, birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızın en değerli simgelerindendir. Tarihimiz, vatan topraklarını kanlarıyla sulamış şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıklarıyla kazanılmış büyük zaferlerle doludur. 19 Eylül Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilişi vesilesiyle tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır.

Ceylan bu millet vatan savunması söz konusu olduğunda şehitlik ve gazilik makamına ulaşmayı şeref kabul eder diyerek “Huzur ve güvenlik içinde yaşadığımız vatanımız, şehit ve gazilerimizin kahramanlıkları sayesinde bizlere miras kalmıştır. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bu toprakları bize vatan kılanlara karşı borcumuz var. Millet olarak bize düşen en büyük sorumluluklardan biri de gazilerimizin karşı karşıya oldukları sorunların çözümü noktasında duyarlı olmak ve sorumluluk almaktır.” ifadelerini kullandı.

Bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun, Türk Ulusu’nun tarih boyunca ödün ermediği ilkelerden olduğunu belirten Ceylan,açıklamasında “Büyük Millet Meclisi’nin, Sakarya Zaferi’nden kısa süre sonra Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı’nı vermesi, Türk Ulusu’nun Yüce Önder’e güveninin, sevgisinin ve bağlılığının anlatımı olmasının yanı sıra, O’nun kişiliğinde şehitlerimize ve gazilerimize duyduğu saygının da göstergesidir” ifadesine yer verdi.

Vatanı için şehit ve gazi olan kahramanlarımız milletimizin gönlünde sonsuza dek yaşayacaklardır. Büyük devlet adamı ve ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mareşallik ve Gazilik unvanı verilişinin yıldönümü ile Şehitler ve Gaziler Günü’nü kutluyorum.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz