reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Bisiklet aldılar, kitap okuma sözü verdiler |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 8 Haziran 2018 - 16:47:47
Bisiklet aldılar, kitap okuma sözü verdiler

reklam

reklam
Bisiklet aldılar, kitap okuma sözü verdiler

Biga Belediyesi’nin başlattığı başarıları öğrencilere karne hediyesi olarak bisiklet dağıtımı kampanyası bu yıl da Belediye Meydanı’nda yapılan törenle gerçekleştirildi.

2017- 2018 Eğitim ve Öğretim sezonunda Biga Merkez, beldeler ve köylerimizde okul öncesinde bin 505, ilkokullarda 3 bin 960, Ortaokullarda 4 bin 334, liselerde 4 bin 99 olmak üzere toplam 13 bin 898 öğrenci karne aldı. Bu yıl toplam 960 öğrenci ise liselerden mezun oldu. Biga’daki tüm okullarda bin 21 öğretmen de öğrencileriyle birlikte tatil sürecine girecekler.

Törende konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık şu ifadeleri kullandı:

İSİMLERİ OKUL YÖNETİMLERİ BELİRLEDİ
“Çocuklarımız bir yıldan bu yana çalıştılar. Tatili de hak ettiler. Biz de onların bu başarıları karşılıksız kalmasın diye böyle bir çalışma yaptık. Bu isimleri biz tespit etmedik. Okul idarelerine ‘okullarınızdaki başarılı öğrencilerinizin isimlerini verin. Biz onları ödüllendirmek istiyoruz’ dedik. İsimler tamamen okul yönetimleri tarafından belirlenmiştir. Bizim hiçbir şekilde müdahalemiz söz konusu olmamıştır.”

10 KİTAP SÖZÜ
“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin geleceğini gençlere ve çocuklara armağan etti. Biz de o kural üzerine çocuklarımızı bu bisikletlerle ödüllendirmek istedik. Bundan sonraki hayatlarında da başarılar diliyorum. Yalnız tatil döneminde lütfen iyi değerlendirsinler. Hem dinlensinler hem de kitap okusunlar. Bu yaz döneminde en azından bisikletlerin hatırına 10’ar adet kitap okumanızı rica ediyorum.”

“EĞİTİMİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”
“Bizim bu yıl üçüncüsünü yapıyoruz. Bundan sonra da her yıl devam edeceğiz. Başarının ödülsüz kalmaması gerektiğini düşünüyorum. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza ne yapsak azdır. Ben eğitimi önemsiyorum. Biga Belediyesi’ne müracaat edip de bir ihtiyacını gidermediğimiz okul yoktur. Her türlü eğitim desteğine devam ediyoruz. Okullara yer vermekten tutun da okulların tadilatına, tamiratına, boyama işlerine kadar her tür işlerini gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımıza yaz dönemine mutlu girsinler diye böyle bir tören düzenledik.”

Bisiklet dağıtım törenine belediye meclis üyeleri Zafer Taşkın, Erhan Sürer, Ergün Tulnay ve Recai Cesur da katıldılar.

Bisikletler okul yönetimlerinin belirlediği listeler üze

rinden başarılı ve ihtiyacı olan öğrencilerin davet edilmesiyle dağıtılıyor.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz