SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

BİGA’YA MAFYA SÖKMEZ

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ile Biga İlçe Emniyet müdürlüğü yaptığı operasyon sonucunda 23 kişi gözaltına alındı.

Bölgenin parlayan yıldızı Biga’ya suç örgütlü olarak yerleşme amaçlı geldiği tespit edilen ve her türlü adi suç örgütü olarak biga’ya yerleşmeye çalışan şüpheliler polis’in dikkatinden kaçmadı.

Biga’da vatandaşlardan huzurunu kaçırıp tehdit ve zorbalıkla parasına ve malına göz diken vatandaşları silahla ve ölümle tehdit ederek borçlandırıp sindirmeye çalışan uyuşturucuyla mücadele yalanıyla örgüt üyelerini bağımlı hale gösteriş meraklısı suç örgütünün sözde lideri ve örgüt üyeleri Biga’da geldikleri ilk günden itibaren ilmek ilmek takibe alındı.

Sosyal medya üzerinden mafyacılık oynayan şüpheliler gittikleri her noktada adım adım izlendiler.

Şuursuzca insanları baskı ile korkutan fark edince gözü kapalı tehditle para tahsilatı yapan örgüt üyeleri farklı ilçelerde yer değiştirerek bölge üzerinde hakimiyet kurma çabasına girmişlerdir.

Planlı yapılan operasyonda iki buçuk aylık teknik fiziki takip devam ederken Balıkesir, Gönen, İlçesi eski Belediye Başkanına gerçekleştirilen silahlı yaralama olayına sözde örgüt lideri azettirdiği şüphesi ürerine düğmeye basıldı.

Gönen mafyası namıyla genişlemeye çalışan elebaşının’da eski eşi toplam 23 kişi Biga Savcılığının talimatıyla gözaltına alındılar.

Çanakkale, Biga, Çan, Balıkesir, Gönen, Erdek, Edremit, Bandırma, İlçeleri, Manisa, Turgutlu, Bursa İstanbul, Beykoz, Kocaeli’de eş zamanlı operasyon düğmesine basıldı.

Özel Harekat ve Çevik Kuvvet desteğinde Drone köpeği Şila katıldığı söz örgütü elebaşı S.K ve eski eşi B.Ö ve şüphelilerin tamamı göz altına alındı.

Evlerinde yapılan aramada ele geçirilen çelik yelek dikkat çekti. Ayrıca pompalı tüfek tabancalar ait çeşitli mermi beyzpoz sopası boş senetler ile kırılmış bellek sim kartı ve telefonlar ele geçirildi.

 

SON EKLENENLER
Gümüşçay Belediyesi’nden Toplu Konut Müjdesi

Gümüşçay Belediyesi’nden Toplu Konut Müjdesi

08/12/2023 GÜNCEL

Gümüşçay Belediyesi, dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabilmesi için proje başlattı. Gümüşçay Belediyesi tarafından yapılan

Devamını Oku
Çetin, belediye meclis üyeliği için başvurdu

Çetin, belediye meclis üyeliği için başvurdu

08/12/2023 GÜNCEL

Geçmiş yıllarda Biga Belediyesi'nde temizlik işlerini yöneten Nihat Yaşar Çetin, Cumhuriyet Halk Partisi'ne Biga Belediye

Devamını Oku
Scroll to Top