reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | “Biga’nın huzura ihtiyacı var. Biz de huzur vaad ediyoruz” |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 26 Şubat 2019 - 05:12:16
“Biga’nın huzura ihtiyacı var. Biz de huzur vaad ediyoruz”

reklam

reklam
“Biga’nın huzura ihtiyacı var. Biz de huzur vaad ediyoruz”

Biga Objektif ve Biga Tribün sitelerini belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte ziyaret eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, hem seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi, hem de projelerini anlattı.

Şehitlik bölgesine yapacakları aile sağlık merkezi, düğün salonu ve park çalışmalarını da anlatan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Projelerimiz hazır. Aile sağlık merkezi ve düğün salonu ihtiyacı var bu bölgemizde. Aynı zamanda Namazgah yanına park ve yeşil alan çalışmamız olacak. Yeni dönemde bu bölgeye yapacağımız sosyal konut projesiyle birlikte bir bütün olarak ciddi bir çalışma olacak. Bu bölgeyi de cazibe merkezi haline getireceğiz. Yüzüncü Yıl Parkı düzenlememizi gerçekleştireceğiz. Hayvanseverlerin hayvanlarını rahatlıkla gezdirebileceği bir Hayvan Parkı’nı inşa edeceğiz. Hayvan Barınağımızı yenileyeceğiz. Kocabaş Çayı çevresini düzenleyeceğiz. Otoparklar, park ve yeşil alan düzenlemeleri, piknik alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ile çevremize örnek olacak bir çalışmayı hayata geçireceğiz.” dedi.

Partili partisiz ayırmaksızın Biga için çalıştıklarını ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Kimseyi siyasi görüşüne göre ayırmadık. Siyasi parti üyeliğine göre kimseye hizmet götürmedik. Biz sadece aydınlık bir gelecek için çalıştık. Çocuklarımızın daha mutlu olmasını istedik. İnsanlarımızın yararlanabileceği sosyal olanaklarını arttırdık. Şehir Parkı, Atatürk Kültür Merkezi, kreşler, aile sağlık merkezileri meydan düzenlemeleri, çarşı içi yol düzenlemesi başta olmak üzere çok sayıda çalışma yaptık. Esnafımızın isteklerini göz önüne alarak İndirimli Alışveriş Günleri düzenledik. Belediyemizi doğumdan ölüme vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Kültür gezilerimiz, cenaze hizmetlerimiz, sosyal yardımlarımızı asla ihmal etmedik. Halk Masa sistemimizi düzgün bir şekilde planlarken, vatandaşlarımızın ismine, görüşüne göre değil de isteklerine göre çalışan bir belediye yapısı oluşturduk. Belediyemiz araç filosunu büyüttük. Yeni dönem için de ciddi projelerimiz var. Bir kente hizmet etmek için gerekli olan deneyim, bilgi, birikim, vizyon ve ekibimiz var. Bundan önce yaptıklarımız ortada. Kısaca yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır, sözünü rahatlıkla kullanabiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çiçeklidedespor Lokali, Yeşilada Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü lokali, Ortur Sosyal Tesisleri, Siteler ve Yeniceköy’de halk meclisleri ile vatandaşlarla buluşmaya devam ettiklerini söyleyen Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; “Ekonomik krizin etkilerini vatandaşımız da hissediyor. Ciddi bir krizle karşı karşıyayız. Biz bu krizin etkilerini giderecek, esnafımıza ve vatandaşlarımıza ekonomik katkı sağlayacak işler peşindeyiz. Biga Port ve Tema Park projelerimizle hem Biga’nın yöresel ürünlerini satacağız hem de Çanakkale Şehitlikleri’ni ziyarete gelen vatandaşlarımız için bir konaklama tesisi ortaya çıkaracağız. Mahallelerimizde vatandaşlarımızla buluşmaya devam ediyoruz. Bu buluşmalarda aldığımız notları, talepleri, istekleri çok ciddiye alıyoruz. Yeniceköy’e camii, Yeniceköy düğün salonunun yenilenmesi gibi projelerimiz bu toplantılarda ortaya çıktı. TOKİ bölgesinde TOKİ Vadi projemiz büyük ilgi görecek. Spor Kompleksi projemiz hem sporun her alanına katkı sağlayacak hem de çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp sağlıklı spor yapmaya yöneltecek.Bizim en büyük hedefimiz mutluluk. Bütün projelerimizi de insanlarımızı nasıl mutlu ederiz sorusu üzerine planlıyoruz. Sloganlarımızın ‘Yaşanacak şehir Biga’ ve ‘Mutlu Biga’ olmasının nedeni de bu vizyonumuzun bir parçasıdır” dedi.

Seçim süreci yaklaştıkça dedikoduların ve karalama çabalarının arttığına da değinen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Seçim süreci yaklaştıkça belirli kaynaklardan yalan yanlış dedikoduların yayılması artıyor. Tesadüf diyemiyorum bunlara. Bizim çalışmalarımızdan rahatsız olanlar yapıyor bunları. Oysa Biga’nın rahatlamaya, huzura, kardeşliğe ve birliğe ihtiyacı var. Siz bu kenti birliğe, beraberliğe, huzura teşvik etmezseniz, çevrenizden kötülük yayılmasına izin verirseniz, sizler de o kötülüğün bir parçası olursunuz. Biz bu kente huzur ve mutluluk vaadi veriyoruz. Biz hedefimiz olarak mutluluk diyoruz. Mutlu Biga için de projeler geliştiriyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi yok saymadan, kimseyi ayırmadan çalışıyoruz. Bu süreci Bigalı hemşehrilerim yakından takip ediyorlar. Bu sürecin sonunda inşallah Allah’ın izni ve Bigalı hemşehrilerimin oylarıyla kazanan sağduyu olacak, Biga olacak. Biz huzur ve mutluluk vaad ediyoruz. Bundan önce huzur ve mutluluk getirdik. Bundan sonra da bu hedefimizden şaşmayacağız.” şeklinde konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz