SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

BİGALI MUHTARLARDAN ÜLGÜR GÖKHAN’A TEPKİ

Geçtiğimiz ay Çanakkale Belediye Meclis Toplantısı’nda yaptığı talihsiz açıklamayla Çanakkale’ki  Muhtarların tepkisini çeken Çanakkale Belediye Başkan’ı Ülgür Gökhan’a bir tepkide Biga Muhtarlar Derneği Başkan’ı ve Ağaköy Muhtarı Ayhan Ferah ve ekibinden geldi.”       

Çanakkale Belediyesinin Kasım Ayı Meclis Toplantısında hepimizi şaşırtan ve üzen bir olay yaşandı. Meclisi yöneten Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan köyler ile ilgili bir konunun konuşulduğu esnada “Ücra köyler, dandik dündük köyler” ifadelerini kullandı. Öncelikli Belediye başkanının uzak köyler için bilinçaltında yatan düşüncesini tüm muhtarlarımızla birlikte şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyorum. Hiçbir köyümüz Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın ifade ettiği gibi dandik değil, yüksek nitelikli ve kalitelidir. Uzakta olsa yakın da olsa her köyümüz birbirinden kıymetlidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 7’den 70’e herkesin bildiği “Köylü Milletin Efendisidir” sözünü yakın ücra demeden her köy için söylediğini bir kez daha Belediye Başkanına hatırlatmak isteriz. Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür” şiirini özümseyerek Anadolu kültürünün bu topraklarda hala diri olduğunu hatırlatmak isteriz. Belediye başkanı uzak köylere gitmeyebilir, gezmeyebilir veya görmeyelilir ama o köylere hizmet de gitmektedir, hal hatır sorulmaya da gidilmektedir. Muhtarlar olarak Belediye Başkanını dandik, dündük görse de köylerimizi ziyaret etmeye bekleriz, farklı kültürlere ev sahipliği yapan köylümüzün misafirperverliğini göstermek isteriz.

Çanakkale’nin merkeze bağlı 52 köyü ilçelerle birlikte 576 köyü bulunmaktadır. Çanakkale Belediyesi’ne 10 dakika uzaklıktaki Sarıcaeli köyü de değerli, 45 dakika uzaklıktaki Karapınar köyü de değerlidir. Çanakkale Belediye Başkanının sözleri kabul edilebilir değildir. Bu sözlerin bir gaf olduğunu ümit ediyor, Belediye Başkanın tüm köylerimizden ve köylülerimizden özür dileme erdemini göstermesini bekliyoruz. Bugün ayrıca 10 Kasım gibi hüzünlü bir gündeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıldönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

SON EKLENENLER
motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

28/11/2023 GÜNCEL

Biga da  meydana gelen tek taraflı trafik kazasında motosiklet sürücüsü yaralandı. Kazayı gören diğer sürücüler

Devamını Oku
“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

27/11/2023 GÜNCEL, SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı başvurusu için son günlere girilirken; CHP Karabiga Belde Başkanı Semih

Devamını Oku
Scroll to Top