SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

BİGALI MEHMET ÇAVUŞ ANAOKULU OKUL BAHÇESİ İLERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ

Pandemi sürecinde çocuklar evde uzun süre vakit geçirmek zorunda kaldılar. Okulların açılması ve havanın ısınmasıyla birlikte çocukların okul bahçesinde daha fazla vakit geçirmesini istedik. Bu düşünceden yola çıkarak neler yapabiliriz diye öğretmenler olarak planlama yaptık.

Bu projeyi planlarken amacımız satın alarak tüketimi arttırmak değil artık malzemeleri değerlendirerek doğa dostu oyun alanları oluşturmak. Bu sayede çocuklarda tüketimi azaltıp, ileri dönüşüm konusunda farkındalığı arttırmayı amaçladık. Oyuncakları tasarlarken palet, kullanılmayan ev aletleri, gazoz kapakları, eski sandalyeler gibi bir çok artık materyal kullandık.

Bu materyallerle yaratıcı müzik ve ritm merkezi, kitap ve okuma merkezi, mutfak ve dramatik oyun merkezi, sanat ve matematik merkezi, motor gelişimi destekleyen çeşitli oyun alanları; otobüs, çadır gibi eğlenceli oyuncaklar yaptık. Çocukların su kullanarak oynayacakları oyunlar için su israfını önlemek adına Yağmur suyu biriktirme alanları oluşturarak şebeke suyu kullanımını azaltmayı hedefledik.

Öğrenciler ve aileler, ayrıca çeşitli kamu kuruluşlarının ve yakınlarımızın bu konuda destek olması bizleri çok mutlu etti. Dileriz bu şekilde ileri dönüşümle yapılan gelişimsel oyun alanlarının artması.

SON EKLENENLER
motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

28/11/2023 GÜNCEL

Biga da  meydana gelen tek taraflı trafik kazasında motosiklet sürücüsü yaralandı. Kazayı gören diğer sürücüler

Devamını Oku
“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

27/11/2023 GÜNCEL, SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı başvurusu için son günlere girilirken; CHP Karabiga Belde Başkanı Semih

Devamını Oku
Scroll to Top