SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Biga’dan Ankara’ya çıkarma

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur ve yönetimi Biga’dan Ankara’ya çıkarma yaptı. Heyet, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ı ziyaret ettiler.

Çanakkale ve Biga’daki esnafların sorunlarını ve çözüm önerilerini, yetkili isimlere birinci ağızdan aktaran Başkan Mutur ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; “Pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarımız çok yıprandı. Bu süreçte Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz aracılığıyla, esnaf ve sanatkarımızın sorunlarını bakanlıklarımıza ve konfederasyonumuza iletip, ivedilikle çözüm üretilmesi gerektiğini ifade etmiştik. Bu kez Bigalı esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını ve bu sorunlara bekledikleri çözümleri birinci ağızdan ilettik. En kısa zamanda esnaf ve sanatkarımıza ilaç olacak çözümlerin üretilmesi gerektiğini anlattık. Bugüne kadar ortaya koyulan iyi niyetli yaklaşımları ve çabaları için tüm taraflara teşekkür ediyorum. Bizleri büyük bir ilgiyle ağırlayan sayın konfederasyon başkanımız Bendevi Palandöken’e, Ak Parti Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan’a ve Çanakkale Milletvekilimiz Özgür Ceylan’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Biga’dan Ankara’ya giderek temaslarda bulunan esnaf ve sanatkarların temsilcisi heyet, konfederasyon genel merkezine esnaf ve sanatkarın yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileriyle ilgili bir dosya da teslim ettiler. Heyet, Konfederasyon Başkanı Palandöken’le gerçekleştirdikleri 1 saati aşan toplantıda brifing verdiler.

SON EKLENENLER
Scroll to Top