reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Biga’da “Z Kütüphane” Açıldı |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 2 Ocak 2019 - 17:41:56
Biga’da “Z Kütüphane” Açıldı

reklam

reklam
Biga’da “Z Kütüphane” Açıldı

Biga’da Şehit İbrahim Ateş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine yapılan “Z Kütüphane” törenle hizmete girdi.

Z-Kütüphane 28 Eylül 2018 tarihinde yapılmaya başlandı.85 metrekarelik bir alana yapılmış.İçinde 7 adet bilgisayar 1 yazıcı ve 1000 kitap bulunmakta.

 

Açılışta konuşma yapan Okul Müdürü Şeyma Şahin; 1 bin 500 liraya mal olan kütüphanenin 28 Eylül 2018’de yapımına başlandığını 45 günde tamamlandığını söyledi. Şahin;Yüce Allah’ın peygamberimize ilk emri oku dur.Her bilgi okumakla öğrenilmektedir.Okumak ve çocuklarımızı okumaya alıştırmak en büyük görevimiz.Kitapların olmadığı bir dünya düşünülemez.İnsanlar için bu kadar önemli olan kitaplar kütüphanelerde korunur ve araştırmacıların öğrencilerin tüm insanların hizmetine sunulur diyerek sözlerini şöyle sürdürdü. Bu güzel kütüphaneyi okulumuza kazandırılmasında katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum dedi.Ardından Kaymakam Mustafa Can da Bu güzel eserin Biga’mıza kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum .Kitap insanlar için ve öğrencilerimiz için çok önemlidir.Bu yüzden öğrencilerimize bu ortamları yaratmak çok önemli diyerek sözlerini noktaladı. Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan 2018 yılı Çanakkale’mizin yılı oldu birçok alanda yatırımlar yaptık bu da bunlardan birisi 2019 yılında da bunlar olsun istiyoruz Boğaz köprüsü devam ediyor Bu Köprü tamamlandığında dünyanın en büyük köprüsü olacak bunlar kolay şeyler değil bunları her zaman dile getiriyoruz O köprü tamamlandığında her yerin hareketliliği artacak Bugün Kütüphanemizi faaliyete geçirdik İnşallah öğrencilerimiz için hayırlı olur dedi.

 

Vali Orhan Tavlı ise küresel toplum ve bilgi çağının taleplerinin kütüphaneciliği yeniden biçimlendirdiğini ifade etti.Teknoloji kullanımının günümüz dünyasının ekonomik, kültürel ve iletişim alışkanlıklarında köklü değişiklikler meydana getirdiğini belirten Tavlı, “Okul kütüphaneleri sürekli artan değişikliklere cevap vererek öğrencilerimizin bilgi, kültür, eğlenme gereksinimlerini karşılayacak şekilde yeniden düzenlenmeye başlamıştır. Modern bir tasarım ile oluşturulmuş bu kütüphaneden öğrencilerimizin okumanın keyfini ve bilgiyi keşfetmenin mutluluğunu yaşatacak ve hayal güçlerinin gelişmesinde de onlara yeni imkanlar sağlayacaktır.” dedi. Konuşmaların ardından kütüphane törenle açıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün katkılarıyla yapılan kütüphane açılışına AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Kaymakam Mustafa Can, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

  • Etiketler
  • Yorumla





reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz