reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Biga’da Trafik Haftası Kutlandı |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 12 Mayıs 2018 - 08:00:29
Biga’da Trafik Haftası Kutlandı

reklam

reklam
Biga’da Trafik Haftası Kutlandı

Biga’da Kara yolu Güvenliği ve Trafik Haftası kutlamaları kapsamında etkinlikler düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Biga İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen etkinliklere, Kaymakam Mustafa Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Emniyet Müdürü Aladdin Tekin, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sait Tanur, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Emniyet Müdürü Aladdin Tekin, burada yaptığı konuşmada,Trafik kısaca insan, hayvan ve araçların karayollarındaki hal ve hareketlerini kapsar. Burada en önemli faktör, insandır. Malesef kazalar insanların hatası neticesinde meydana gelmektedir. Haberlerde hepimiz görüyoruz; Ölen bir babanın evlatlarına haber vermek için kaza yerinde insanlar babanın telefonunu herkes birbirine uzatıyor, o haberi evlatlarına vermek kolay olmuyor diyen Tekin;Sayısal verileri incelediğimizde 2017 Türkiye geneli yaşanan kaza sayısı 410 bin 367, hayatını kaybeden insan sayısı 3 bin 530, 300 bin 663 kişi ise yaralanmıştır. Biga’da ise son beş yıl içerisinde 619 yaralanmalı ve maddi hasarlı kaza meydana geldi, bu kazalarda 14 kişi hayatını kaybetti. Konu ile yapmış olduğumuz denetlemelerde 2017 yılı içerisinde 17534 araç kontrol edilmiş olup, 3257 araca ise toplam 1 milyon 10 bin lira idari para cezası uygulanmıştır. Savunma Sanayi Müşteşarlığı ile ortaklaşa yürütülen projeler kapsamında Biga ilçe merkezinde 3 ayrı noktada plaka tanıma sistemiyle asayiş çalışmaları kapsamında takip ve tespit çalışmaları yürütüldü. Ayrıca Kent Güvenlik Sistemi kapsamında 33 noktada 82 kamerayla belirli noktalar kontrol edilmekte olup trafikle ilgili takip ve çözüm işlemleri yapılmaktadır. İlçemizde 3 ayrı hız koridoru tespit edildi, bununla ilgili tüm altyapı çalışmaları tamamlanmış ve ihale sürecine başlanmıştır. Bu çalışmalarla kontrollerimizi artıracak bir yapıya kavuşmuş olacağız. Bugün münasebeti ile gerek trafikle ilgili gerekse bu ülkenin her karış toprağı için canını ve malını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, gazilerimize şükranlarımızı iletiyorum dedi.
Konuşmaların ardından ilçede düzenlenen resim, slogan ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve hediyeleri verildi.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz