SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Biga’da Okullarda LGS Hazırlıkları Tamamlandı

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı için hazırlıklarını tamamladı.

Okulların ve sınav salonlarının hazırlanması ve sınavda dikkat edilecek hijyen kuralları için sınav yapılacak okulların müdürleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen başkanlığında gerçekleşen toplantıya şube müdürü Yusuf Yalçın ve okul müdürleri katıldı.

Sınavın Biga’da 18 binada toplam 77 salonda gerçekleştirileceğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, sınava 1322 öğrencinin katılacağını ve 265 öğretmenin görev alacağını söyledi.

Sınav yapılacak okulların sosyal mesafe konusunda Bilim Kurulunun hazırladığı rehbere ve bu konudaki Bakanlık talimatlarına uygun olarak düzenlendiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen, öğrencilerin en uygun ortam ve şartlarda sınava girmesi için tüm çalışmaların yapıldığını söyledi.

Sayısal ve sözel bölüm olmak üzere 2 oturum halinde uygulanacak sınavda birinci oturum saat 9.30 da başlayıp 10.45’te sona erecek. 45 dakikalık aranın ardından yapılacak olan ikinci oturum saat 11:30’da başlayıp 12:50’de sona erecek.
Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

SON EKLENENLER
Scroll to Top