reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Biga’da Naz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 31 Ekim 2018 - 09:46:22
Biga’da Naz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

reklam

reklam
Biga’da Naz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Biga’da Naz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta konuşma yapan Kurucu Müdür Ayşenur Kocaoğlu; “Yıllar önce bugünleri Hayal edemezdim şükürler olsun. Allah bize böyle donanımlı ve yavrularımıza en üst seviyede eğitim verebilecek kapasiteye sahip olan projemizi hayata geçirmeyi nasip etti. Şunu unutmayacağız. Herkes bir engelli adayıdır. Bu nedenle çevremizdeki engelli bireylere saygı gösterelim, kullandığımız kelimelerle rencide etmeyelim. Okullarda çocuklarımızın sınıflarındaki engelli yavrularımızı sınıftan göndermeye çalışmayalım. Çocuklarımıza engelli kişilere yardım etmeyi, hayattan soyutlamamayı öğretelim. Bir anne olarak engelli kardeşine son derece yardımcı bir evladım var. Onunla gurur duyuyorum. Bir tane de bu dünyaya bir melek olarak gelmiş ve evimizin neşesi olmuş bir yavrumuz var onunla da gurur duyuyorum. İyi ki varlar. Ben engelli annesiyim. Sen cenneti ezerken dünyada, ben ekmeye çalıştım rüyama. Sen üstüne mama döken ele kızarken, ben eliydim mamasında kavradığı kaşığın. Sen sözünü tutan çocuğu severken, ben anne sözü bekledim yıllarca. Sen giyeceği elbise için tartışırken, ben seçemediği elbiseyi giydirdim sabırla. Sen oyuncakları kırıyor diye kızarken, ben oyuncakları bakıp hayal kurdum aylarca. Sen evi dağıtıyor diye bağırırken, ben ayağa kalkmasını bekledim sabırla. Sen senin bile yapamadığını isterken, ben her yapabildiğine sevindim. Sen hep hesap sorarken eğitim-öğretime, ben eğilip omuz verdim öğretmeye. Ne mutlu bana ki böyle yüce bir emanetin annesiyim.” Dedi.

 

Biga´da rehabilitasyon merkezlerinden 360 engellinin eğitim aldığını belirten Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Hayatın bir vazgeçilmezi fakat ne yazık ki birçok ailemiz bunu gizlemeye çalışıyor. 800 civarında bedensel ve zihinsel engelli kardeşimiz var. Fakat ne yazık ki 360 tanesi eğitim alabiliyor. Dolayısıyla eğitim kurumlarımızın artması engellilerimizin engellerinin ortadan kalkması adına ciddi anlamda çok katkısı olacaktır. İlçemize, ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” Dedi

 

Açılışta konuşan Biga Kaymakamı Mustafa Can ise ilçede böyle anlamlı eğitim eğitim yatırımının hizmete girmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

 

Rehabilite ihtiyacı olan çocukların rehabilite edilerek, eğitim süreçlerini sağlıklı koşullarda yapmalarının en büyük arzuları olduğunu vurgulayan Can;

 

Tekin Bey ve eşi bir engelli çocuğa sahip olmanın ne olduğunu ve onların birer Allah’ın emaneti olduğunu çok güzel bir şekilde ifade ettiler. Bu yüzden onlara göstermiş oldukları ilgiden alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum. Onların emeğinin dünyevi karşılığı yok. Tamamen manevi bir karşılığı var. Allah onlardan razı olsun. Yapmış oldukları yatırımlar kendi çocuklarından da almış oldukları tecrübe, bilgi birikimi aynı zamanda diğer ailelerinin çocuklarına da en iyi hizmetin sunulması noktasında faydalı olacağı kanaatindeyim. Devletimiz, son yıllarda çok iyi imkanlar sunuyor. Kendilerine bağlanan engelli bakım ve maaşları ile rehabilitasyon merkezlerine sağlanan eğitim öğretim destekleri sayesinde öğrencilerimiz kapılarından alınarak aynı şekilde kapılarına bırakılıyorlar. İyi ki bu imkanlar var. İnşallah daha da iyi olacak” ifadelerini kullandı.

 

Dualar ile açılan rehabilitasyon merkezi açılışına Biga Kaymakamı Mustafa Can, Belediye Başkanı İsmail Işık, Belediye Meclis üyeleri, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Çanakkale Beşiktaşlılar Derneği Kulübü ikinci başkanı Yeşim Karadağ, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, MHP İlçe Yönetimi, Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur, Biga Beşiktaşlılar Yönetim Kurulu, öğrenci ve veliler katıldı.

 

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz