SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

BİGA’DA BİNALARDA DENETİMLER BAŞLADI

Kahramanmaraş ve Hatay illerinde meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan deprem sonrasında gözler eski yapılara çevrildi. Depremden adeta ders alan Belediyelerde çalışmalar hızlanırken Biga Belediyesi ekipleri tarafından da bina risk analiz çalışmaları başlatıldı.

Kahramanmaraş ve Hatay illerinde meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan deprem sonrasında gözler eski yapılara çevrildi. Depremden adeta ders alan Belediyelerde çalışmalar hızlanırken Biga Belediyesi ekipleri tarafından da bina risk analiz çalışmaları başlatıldı. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş ardından Hatay’da meydana gelen depremler 11 ilde yıkıma neden oldu. 40 binden fazla can kaybının yaşandığı deprem ülkemize adeta ders oldu.

Türkiye’nin her yerinde olası deprem riskine karşı çalışmalar başlatılırken Belediyeler de risk analizleri ve bina kontrollerine başladı. Bu kapsamda Biga Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne bağlı ekipler de İlçedeki binalarda inceleme çalışmalarına başladı. Konu ile ilgili Biga Belediyesinden yapılan açıklamada “Belediyemiz; İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçemiz genelinde zemin kat iş yerlerinde mimari proje uygunluğu denetimlerini gerçekleştirdi” ifadelerine yer verildi.

SON EKLENENLER
motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

28/11/2023 GÜNCEL

Biga da  meydana gelen tek taraflı trafik kazasında motosiklet sürücüsü yaralandı. Kazayı gören diğer sürücüler

Devamını Oku
“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

27/11/2023 GÜNCEL, SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı başvurusu için son günlere girilirken; CHP Karabiga Belde Başkanı Semih

Devamını Oku
Scroll to Top