reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 14 Mart 2019 - 08:40:25
Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

reklam

reklam
Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

Biga’da, 14 Mart Tıp Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Biga İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hatice Nur Tilkan, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

Burada konuşma yapan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hatice Nur Tilkan, “Hekimlik, fedakârlıkla icra edilen, mayasında özveri, sabır ve tahammül olan en kutsal meslektir. Bu nedenle tarihin her döneminde önemini ve toplum içindeki saygınlığını muhafaza etmiştir.

Ülkemizde, tıp mesleğini ve geleneklerini yaşatan, yaşamı boyunca öğrenmeyi ilke edinerek, ülkesine ve insanlığa hizmet amacını taşıyan, tıp biliminin ilerlemesi için çalışan doktorlar ve sağlık personelimiz insanların daha sağlıklı, daha mutlu bir yaşam sürmesi için özveriyle çalışarak toplumumuzun inandığı, her zaman değer ve destek verdiği, gönül borcu duyarak saydığı kişiler olmuşlardır.

Bugün, en güç koşullarda bile, deneyim ve birikimleriyle, alanındaki gelişmeleri yakından izleyerek kullanan, mesleğinde yetkinliğini kanıtlamış doktor kadrolarıyla Ülke olarak övünmekte, doktorlarımızın özverili çalışmaları ve sevgi dolu yaklaşımlarıyla geleceğe güvenle bakmaktayız.

İlimizde nitelikli sağlık kadroları, bilim ve teknolojinin tıp alanında baş döndüren gelişmeleri, sağlık hizmetini insanımıza kolay, erişilebilir ve etkili bir şekilde sunmamızı sağlamıştır. Sağlık hizmetini sunabilmek için en büyük görev başta meslektaşlarım olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumun en önemli hedefidir.

Sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın bu hizmet kervanında özveri ve İnançla meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet vermeye devam edeceklerine inancım sonsuz.

İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren tıp çalışanlarımızın insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp bayramını kutluyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” Dedi.

Konuşmanın ardından tören sona erdi. Sağlık görevlileri daha sonra Biga Kaymakamı Mustafa Can’ı ziyaret etti.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz