SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

BİGA TSO’DAN BALKAN ÜLKELERİ İŞ VE FUAR GEZİSİ

Biga Ticaret ve Sanayi Odası yurt dışı iş gezileri kapsamında, ihracatı artırmak ve çeşitli iş bağlantıları kurmak amacıyla 02-08 Aralık 2021 tarihlerinde Bulgaristan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna-Hersek ve Sırbistan’da ikili iş görüşmeleri ve uluslararası fuar ziyareti gerçekleştirdi.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerinin yurt dışı ticaret hacimlerini artırmak ve yurt dışındaki ticari ve mesleki faaliyetlerin nasıl yönlendirildiğini ve yurt dışındaki ticaret odalarının ve iş dünyası kuruluşlarının çalışma şekillerini görmek ve analiz etmek amacıyla Balkan ülkelerine iş görüşmeleri ve fuar gezisi düzenledi.

İş gezisinde 03 Aralık Cuma günü Üsküp’te bulunan ve Biga TSO ile kardeş oda ve işbirliği protokolü olan Kuzey Makedonya-Türkiye Ticaret Odası (MATTO) ziyareti gerçekleştirildi.

Biga TSO heyeti 04 Aralık 2021 Cumartesi günü Arnavutluk’un başkenti Tiran’da bulunan ve sanayi, ticaret, yatırım ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmaların katıldığı 27’nci Tiran Uluslararası Ticaret Fuarı’nda görüşmeler yaptı ve incelemelerde bulundu.

Heyet 08 Aralık 2021 Çarşamba günü Bulgaristan’ın Momchilgrad (Mestanlı) Belediyesi’ni ziyaret etti ve Bulgaristan – Kırcaali bölgesindeki yatırım olanakları, bölgede bulunan Türk yatırımcıları ve bölgedeki yatırım ve işbirliği olanakları, fırsatlar ve tehditler ile ülke ekonomisi hakkında görüşmeler yaptı.

Yapılan görüşmelerde, bundan böyle mevcut olan ilişkileri ve karşılıklı ticareti daha yukarılara taşımak ve mevcut potansiyelleri ortaya çıkarmak amacıyla bu tür ziyaretlerin karşılıklı olarak artırılmasının uygun olacağı dile getirildi.

SON EKLENENLER
motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

28/11/2023 GÜNCEL

Biga da  meydana gelen tek taraflı trafik kazasında motosiklet sürücüsü yaralandı. Kazayı gören diğer sürücüler

Devamını Oku
“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

27/11/2023 GÜNCEL, SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı başvurusu için son günlere girilirken; CHP Karabiga Belde Başkanı Semih

Devamını Oku
Scroll to Top