BİGA TRİBÜN | BİGA TSO ÜYESİ SİGORTA ACENTELERİ TOPLANDI. |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 27 Mayıs 2022 - 11:59:07
BİGA TSO ÜYESİ SİGORTA ACENTELERİ TOPLANDI.

Biga’da faaliyet gösteren Sigorta acenteleri Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan’ın başkanlığında 27 Mayıs 2022 Cuma günü saat 09.00’da kahvaltılı istişare toplantısında bir araya geldi.

9.Meslek Komitesi (Konaklama, Lokanta, Finans, Sigorta ve Diğer Hizmetler) Başkanı Servet Bayram, komite üyeleri, Biga TSO yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile sigorta acentelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, her yıl kutlanan sigortacılık haftasında Biga’da yapılabilecek faaliyetler, sigortacılıkla ilgili konferans ve seminerler, trafik kazalarında yaşanan problemler, sigortacılık hizmet alımları ile ilgili duyurular, otomotiv bayileri ile banka ve finans kuruluşlarının sigorta ile ilgili tutumları başta olmak üzere sigorta sektöründeki değişiklikler, sigorta acentelerinin yaşadığı diğer mesleki problemler ve güncel konulardaki gelişmeler istişare edildi.

Sigorta poliçesinin, sigorta acentesinden alınması gerektiğinin altını çizen Başkan Doğan toplantıda yaptığı konuşmada; “ Sigortacılık sektörü girişimcinin, iş insanının ve vatandaşın üzerindeki riskleri paylaşan ortak konumundadır. Sigortacılık kazanca değil, riske ortak bir yapıdır. Eğer bu sektör olmazsa insanlar daha az risk alır ve daha az girişimde bulunur. Bu da ekonominin daralmasına ve üretimin düşmesine neden olur. Bu nedenle iş insanlarımızın ve vatandaşın yanında, yeni nesillerimizi de bilinçli ve doğru yetiştirmeli, geleceğin yatırımcılarına ve genç girişimcilerine risk alternatiflerini iyi öğretmeliyiz” dedi.

Toplantı sonunda katılım sağlayan sigorta acenteleri tarafından çok faydalı bir değerlendirme toplantısı olduğu ifade edildi ve bundan böyle bu tür toplantıların pediyodik olarak tekrarlanmasının uygun olacağı dile getirildi.

Toplantının ardından Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve Biga Kaymakamı Erdinç Dolu’ya da sigortacılık haftası münasebetiyle nezaket ziyaretinde bulunuldu. Yapılan ziyaretlerde her yıl mayıs ayının son haftasında gerçekleştirilen “Sigorta Haftası” nedeniyle yapılan çalışmalar, sigorta sektörü ve sigortanın öneminden bahsedildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
reklam
reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz