SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

BİGA TSO, KÜSİ TOPLANTISI’NA KATILIM SAĞLADI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tüm illerde oluşturulan Kamu-Üniversite-Sanayi İş birliği (KÜSİ) Çanakkale Planlama ve Geliştirme Kurulu’nun, 2019 Yılı üçüncü toplantısı 25 Aralık 2019 Çarşamba günü saat 14.00’te Dardanel Önentaş A.Ş.’de  gerçekleşti.

Toplantı, Çanakkale Vali Yardımcısı Dr. Hacı Arslan Uzan’ın açılış konuşması ile başladı. Açılış konuşmasının ardından Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer tarafından toplantı gündemi KÜSİ Kurulu üyeleri ile paylaşıldı.

 

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Mehmet Önen tarafından firma ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Ar-Ge Merkezi Yöneticisi Nesrin Yumak ise Ar-Ge Merkezi ve ÇOMÜ ile imzalanan protokol hakkında bilgi vererek Ekim ayı içerisinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Ar-Ge Merkezi Sertifikası sürecinde ÇOMÜ ile birlikte çalışmanın yararına değindi.

 

Toplantıda Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Hacı Bekir Tuncer tarafından 2019 yılı içerisinde yapılan faaliyetler ve önceki toplantıda alınan kararlara istinaden yapılanlar hakkındaki sunumun ardından, kurul tarafından değerlendirmelere geçildi.

 

Vali Yardımcısı Dr. Hacı Arslan Uzan, Gelibolu Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Bartan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Dardanel Önentaş A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Mehmet Önen, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, Çanakkale Ticaret İl Müdürü Hüseyin Aşkı, KOSGEB İl Müdürü Barış Alural, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran, Biga TSO Genel Sekreteri Mustafa Mutlu, Ticaret ve Sanayi Odaları, Çanakkale, Biga ve Ezine Gıda İhtisas OSB temsilcileri, ÇOBİLTUM, ÇOMÜ Proje Koordinasyon Merkezi, Çanakkale Teknopark Temsilcileri, ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılım sağladığı toplantı görüş ve önerilerle son buldu.

SON EKLENENLER
Scroll to Top