SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

BİGA TSO AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası 2021 yılı Ağustos ayı olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Melih Akyıl’ın başkanlığında 17 Ağustos 2021 Salı günü saat 18.30’da Oda hizmet binasında bulunan konferans salonunda sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapıldı.

Meclis Başkanı Akyıl toplantının başında Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarında Ülkemizin gösterdiği başarılardan duyduğu memnuniyeti, Başta Manavgat ilçemiz olmak üzere yurdumuzda yaşanan tüm yangınlardan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini, Kastamonu (Bozkurt), Karabük ve Sinop illerimiz başta olmak üzere sel felaketlerinden etkilenen tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini, vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm ulusumuza başsağlığı dileklerini ifade etti ve bütün bu zorlukların üstesinden birlik ve beraberlikle gelineceğini söyledi. Akyıl ayrıca, 22 yıl önce yaşanan Marmara Depremi’nde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle andığını dile getirdi.

Toplantının birinci gündem maddesi gereği Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2021 yılı Temmuz ayı gelir-gider durumu, ikinci gündem maddesinde ise hesapları inceleme komisyonunun raporu görüşüldü ve meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda söz alan Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan; 2021 yılı Temmuz ayı içerisinde Oda yönetimi tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ile önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ile ilgili bilgiler paylaştı.

Doğan yaptığı açıklamalarda orman yangınlarından zarar gören vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi için TOBB tarafından başlatılan kampanyaya Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak katkıda bulunduklarını ve yaraları birlikte sararak, acıları birlikte hafifleteceğiz dedi.

Doğan, tüm Oda üyelerini 01-03 Ekim 2021 tarihlerinde 15’ncisi gerçekleştirilecek olan Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı (BİGA FUARI)’nda yer almaya davet etti.

Toplantıda tüm meclis üyeleri tarafından SMA hastası Ahmet Alp içim SMS çekildi ve Başkan Doğan tarafından tüm vatandaşlarımız Ahmet Alp için HAYAT yazıp 1735’e SMS göndermeye davet edildi.

Meclis Toplantısı’nda Biga Nefes İlkyardım Eğitim Hizm.Turz.Tic.Ltd.Şti. kurucusu ve Biga TSO Meclis Üyesi Pınar Şen tarafından “Temel İlk Yardım”, Biga Orman İşletme Müdürü Orman Mühendisi İhsan Tunç tarafından “Orman Yangınları Nasıl Önlenir” ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Halk Sağlığı Uzmanı Uzm. Dr. Ayşegül Aydın Sirmen tarafından “Covid-19 ve Aşı” ile ilgili kapsamlı birer sunum yapıldı.

Toplantının son bölümünde Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Mendires Şahin’den boşalan meclis üyeliğine getirilen İbrahim Demircan’a TOBB rozeti taktı ve hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

SON EKLENENLER
Scroll to Top