SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Biga Ticaret Borsası Heyetinden Karadağ’a Ziyaret

Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Baş, beraberindeki heyet ile birlikte İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Baş, Meclis Başkanı İ. Kahraman Soydan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Sezen, Yönetim Kurulu Üyesi Salih Can Eriş ve Genel Sekreter İbrahim Sütçü de hazır bulundu. Toplantıda, şehirde tarım sektörünün durumu, mevcut projeler ve işbirliği olanakları ele alındı.

Bülent Baş, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, tarımın önemine vurgu yaparak, şehirdeki tarımsal potansiyelin değerlendirilmesi ve sektörün sürdürülebilirliğinin sağlanması için sürekli İl Tarım Müdürümüz Erdem bey iletişimde olduklarını ve Erdem beyin ve müdürlüğün desteklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ayrıca Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2022 Yılı Kırsal Ekonominin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan ve kabulü gerçekleşen “Biga Bölgesi Kırsal Kalkınmanın Arttırılmasına Yönelik Mısır Kurutma Tesisinin Kurulması” projesi hakkında Sayın Karadağ’a bilgilendirmede bulundu.

İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Baş ve heyetine ilimiz ve ilçemizdeki tarımsal faaliyetler hakkında bilgi verdi. Karadağ, tarım sektörünün gelişimi için yapılabilecek bütün çalışmalarda tüm kurum birimleri ile destek olacaklarını ifade etti. Ayrıca Biga Ticaret Borsasının 6-7 Şubat tarihlerinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan büyük deprem felaketi için yapmış olduğu destek ve yardımlar içinde teşekkürlerini iletti.

Ziyaret, karşılıklı fikir alışverişi ardından sona erdi. Taraflar, gelecekte gerçekleştirilebilecek ortak projeler ve işbirliği olanaklarını değerlendirmek üzere bir araya gelmeyi planladıklarını belirttiler.

 

SON EKLENENLER
Scroll to Top