reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Biga Pomaklar Derneği Kadınlarla kahvaltı’da buluştu |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 9 Şubat 2019 - 10:12:53
Biga Pomaklar Derneği Kadınlarla kahvaltı’da buluştu

reklam

reklam
Biga Pomaklar Derneği Kadınlarla kahvaltı’da buluştu

Biga Pomaklar Derneği bugün kadınlar koluna tekrar faal duruma geçirmek üzere kahvaltı’da bir araya geldiler.

2019 yılı içinde kadınlar kolu olarak yapılacak etkinlikler programı kararlaştırıldı. Program da öncelikle nisan ayından itibaren ilk olarak Işıkeli köyü kadınlar kahvesinde Pomak PUSEDALKA (Pomakların Gece ) toplantısı düzenlenecek. Bu toplantılara Derneğimizin kayıtlı bayan üyeleri katılım sağlayacak. Ardından Elmalı, Kaynarca, Havdan, Camialan, İlyaslana gibi köylerle devam edecek.

Yine derneğimizin yurt içi gezilerine devam edilecek. Yurt içinde Konya, Safranbolu, Edirne, Çanakkale Şehitlik vb. gezileri düzenlenmesi.

Derneğimizin devam eden Işıkeli köyündeki TANAP destekli Kültür Evi projemiz tadilatı devam ediyor. Proje kapsamında olan 4 adet dokuma tezgahı, Kamelyalar ve Değirmen tekereği hazır olup inşaatın bitmesi bekleniyor. İnşaat tadilatı Nisan sonu gibi bitmesi beklenmektedir. İşşallah Mayıs başında Ramazan öncesi açılışını yapmayı hedefliyoruz.

Yine 8 Şubat 2019 tarihinde aldığımız bir haberle daha müracaatını yaptığımız Avrupa Birliği Sivil Düşün programı kapsamında “Kültürler Barıştır, Kültürler Geçmişimizdir” adlı projemiz onaylanmıştır. Bu proje ile bugün yaşatılan Yunanistan ve Bulgaristan’daki Rodop Kültürünü Türkiye de yaşayan Pomak Kültürü ile kaynaştırıp gelecek nesillere birlikte aktarma konusunda projeler, faaliyetler ve etkinlikler yapmak için çalışmalar yapılması için 4 nisan dan itibaren Yunanistan ve Bulgaristan da toplantılar düzenleyeceğiz. Ardından da Türkiye de Biga da toplantılar ve etkinlikler düzenleyeceğiz. Kahvaltıda bu prjeler hakkında geniş bilgiler sunduk.

Üyelerimizle daha aktif ve üretken olmak üzere bir sonraki yapacağımız etkinlikte buluşmak üzere kahvaltıyı sonlandırdık. Dernek Başkanı olarak katılım sağlayan tüm üyelere Dernek Yönetimi adına teşekkür ediyorum.

İrfan ÇINAR

Dernek başkanı

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz