SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Biga Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Bahar Yarıyılı Akademik Kurulu Gerçekleştirildi.

Biga Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Bahar Yarıyılı Akademik Genel Kurul Toplantısı, 09Mart  2020 Pazartesi  günü Biga Meslek Yüksekokulu konferans salonunda Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Ertuğrul Bilgücü ve akademik personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı, Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör.Ertuğrul Bilgücü’nün sunumuyla başladı. Müdür Bilgücü konuşmasında bölüm ve programlara ilişkin bilgi vererek, öğrenci sayıları,  akademik personel sayısı, bilimsel yayın sayısı ve niteliği, atıf sayısı, ulusal ve uluslararası proje bilgilerini paylaştı. Sunumunda Biga Meslek Yüksekokulunun sektörel dinamikler ve üniversite- sanayi işbirliği kapsamında gerçekleştirilen İşyeri Mesleki Eğitim İşbirliği Uygulaması gibi protokoller ile bu konularda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bilgücü; Okulumuzun Ramazan Aydın Yerleşkesindeki yeni yapılarına taşınması ile özellikle teknik programlardaki eğitim-öğretim kalitesinin artacağını belirtmiştir.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ise konuşmasında mevcut uygulanan projelere ilaveten  proje sayılarının artırılmasının önemine değinerek,Biga Meslek Yüksekokulunun Üniversitemizin kendi alanında başarılı birkaç okulundan biri olduğunu ifade etmiştir. Avrupa Birliği ve TÜBİTAK projelerine önem verilmesi gerektiğini belirten Rektör Prof. Dr. Sedat Murat; “Ülkesini seven, insani değerlere sahip ve girişimci öğrenciler yetiştirmeliyiz. Başarıyı temel kriter olarak baz alıyoruz.Liyakat, adalet ve sadakat temel değerlerimiz olup bunlardan taviz veremeyiz.” demiştir. Konuşmasında Biga Meslek Yüksekokulunun önümüzdeki eğitim öğretim yılında Ağaköy- Ramazan Aydın Yerleşkesindeki binalarına taşınması için herşeyi yapacaklarını ifade edenRektör Prof. Dr. Sedat Murat, akademik personele eğitim-öğretim yılında başarılar temenni etmiştir.

 

 

SON EKLENENLER
Scroll to Top