reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Biga Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni ve Oryantasyon Sunumu Düzenlendi |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 3 Ekim 2019 - 08:33:23
Biga Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni ve Oryantasyon Sunumu Düzenlendi

reklam

reklam
Biga Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni ve Oryantasyon Sunumu Düzenlendi

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında BigaMeslek Yüksekokuluna kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerine yönelik,Akademik Yılı Açılış Töreni ve Oryantasyon Sunumu02 Ekim 2019Çarşamba günü Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapan Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör. Ertuğrul Bilgücü; “2019-2020 Eğitim Öğretim yılı hepimize hayırlı olsun. Sizler en az iki yıl süre ile bizlerin misafirlerisiniz. Temel hedefimiz Okulumuzun eğitim kalitesini artırarak, ilgili sektörlerin ihtiyaçlarına cevap verecek kaliteli ara eleman yetiştirmektir.Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Elektrik ve Makine programı öğrencilerimiz; mesleğin gerekli kıldığı bilgi ve becerilerini arttırma ve mesleki becerilerini geliştirmeleri amacıyla 2020-2021 Bahar döneminden itibaren ilgili sektörfirmalarında uygulamalı eğitim alacaklardır. Bazı bölümlerimizin atölye, laboratuvar gibi önemli fiziki eksikliklerinin Ağaköy-Ramazan Aydın yerleşkesindeki binalarına taşınılması ile sona ereceğine inanıyoruz. Bugün sunulacak olan oryantasyon ile sizlerin üniversite yaşamına daha iyi hazırlanması amaçlanmıştır. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” demiştir.

 

Moderatörlüğünü Makine  programı2. sınıf öğrencisi Samet Ulası’nın yaptığı törende, Biga MYO mezun öğrencileri adına konuşmalara geçildi. Burada ilk söz alan 2011 yılı Kooperatifçilik programı mezunu ve aynı zamanda Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı; “Herkesin hayatında önemli dönüm noktaları vardır. 2008 yılında Meslek Yüksekokuluna kayıt olarak üniversite öğrencisi olmam bunlardan biridir. Çünkü meslek yüksekokulunun bana kazandırdığı özgüven ve cesaret ile 2009 yılında siyasete girme kararını verdim ve halen Gümüşçay Belediye Başkanı olarak görev yapmaktayım“ demiştir. Konuşmasında görev süresince beldesinde yapmış olduğu  değişiklik ve yeniliklerden de söz eden Pastırmacı; “Bizler, sizler tarafından kapısı  rahatlıkla çalınabilecek kurumlardan biriyiz.Her türlü sıkıntınızda yanınızda olmaya çalışacağız. Hepinize başarılar diliyorum.” demiştir.

 

Daha sonra söz alan 2009 yılı Makine programı mezunu ve halen ABD- Los Angeles’ te faaliyet  gösteren Startek Elektronik firmasının ortaklarından Gökhan Emir; “2006 yılında girdiğim Biga Meslek Yüksekokulunu üç yılda bitirdim. Ardından SofyaTeknik Üniversitesinde mekatronik mühendisliği eğitimi aldım. Bu esnada ingilizce seviyemi oldukça geliştirdim. Daha sonra açılan sınavı kazanarak girdiğim  ABD- Kaliforniya Üniversitesinde MBA yüksek lisansını 2015 yılında tamamladım“ demiştir. Öğrencilere  ders çalışma ve hayatta başarılı olma konularında görüş ve önerilerini anlatan Emir; “Derslerinizi çok iyi takip edin. Hocalarınız ile iyi diyaloglar içerisinde olun, onlara sorular sorun. Kitap okuyun, sosyal ve kültürel aktivitelere katılın. Kendinizi iyi tanıyın.” demiştir.

 

2019-2020 Eğitim Öğretim yılıaçılış dersi Biga OSB Bölge Müdürü Gültekin Çolak tarafından verildi. “Organize Sanayi Bölgeleri ve Biga Organize Sanayi Bölgesi”başlıklı  açılış dersinde; OSB‘lerin tarihçesi, kurulum amaçları, türleri ile Biga OSB hakkında sunum gerçekleştiren Çolak,ayrıca Biga Meslek Yüksekokulu ile imzaladıkları3+1 Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü hakkında bilgi verdi. Biga OSB Bölge Müdürü Çolak; “Sizlerin çok önemli bölümü mezun olduğunuzda bizim gibiOSB’lerde veya diğer sanayi kurum ve kuruluşlarında istihdam edilebilirsiniz. Bizim amacımızda sizleri nitelikli ve aranan eleman olarak yetişmenize katkı sağlamaktır.” demiştir.

 

Öğrencilerin yeterince bilgilendirilerek okulda genel işlerliğin sağlanması ve başarının arttırılmasının amaçlandığıoryantasyon sunumu Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Kooperatifçilik programı danışmanıÖğr. Gör. Muradiye Özel Ödültarafından gerçekleştirildi. 335 öğrencinin katıldığı sunumda; ÇOMÜ, Biga MYO, web sayfası, ÜBYS, kayıt yenileme, ders geçme sistemi, sınavlar, staj işlemleri, teknik gezi, sosyal- kültürel aktiviteler, disiplin yönetmeliği gibi  konular detaylı bir şekilde anlatıldı.

 

Biga Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Bahaddin Zayim, program danışmanları ve öğretim elemanlarının yanı sıraBiga Meslek Yüksekokulu Sekreteri Basri Çorak ileöğrenci işleri yetkilileri Yeşim Türk Yüksel ve Selahattin Sandık’ın da katılımları ile gerçekleşen etkinlik; toplu fotoğraf çekimi ve bedeli Meslek Yüksekokulumuz akademisyenleri aidiyet sandığından karşılanan aşurenin öğrencilere ikramı ile sona ermiştir.

 

Öğrenciler, oryantasyon sunumuna, Meslek Yüksekokulumuzweb sitesinin http:// biga myo.comu. edu.tr/ ogrenci/ oryantasyon.html linkinden ulaşabilirler.

 

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam

Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz