SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

BİGA KAYMAKAMI ERDİNÇ DOLU’DAN TSO’YA İADE-İ ZİYARET.

Biga Kaymakamlığı’na yeni atanan Erdinç Dolu, Biga Ticaret ve Sanayi Odası’na (Biga TSO) iade-i ziyarette bulundu.

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu’yu 21 Eylül 2021 Salı günü Biga Ticaret ve Sanayi Odası’na gelişinde Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl, Meclis Başkan Yardımcıları Jale Kırbaş ve Ümit Alşan, Meclis Üyesi Serdar Seçilen, Yönetim Kurulu üyeleri Hakan Akın, Hüseyin Erdoğan, Cüneyt Oflaz, ve Tevfik Başarır ile Genel Sekreter Mustafa Mutlu karşıladı.

Kaymakam Adayı Serhat Bağcı, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve Biga Ticaret Borsası Başkanı Mesut Okyay’ın da hazır bulunduğu ziyarette Başkan Doğan, ziyaret sırasında Kaymakam Dolu’ya Biga’nın genel ekonomik ve ticari yapısı ile Biga TSO’nun çalışma şekli, meslek komiteleri, meclis ve yönetim kurulunun toplantıları ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Doğan, Biga Organize Sanayi Bölgesi, Biga’daki yüksek öğrenim, Biga’daki tarım ve hayvancılık, tarıma dayalı sanayi, Biga’dan yapılan ihracat, Biga’daki küçük sanayi siteleri, istihdam yapısı, Biga’da öne çıkan sektörler, deniz ve demiryolu ulaşımı, coğrafi işaret tescili çalışmaları ve mesleki eğitim konularında yürüttükleri çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Doğan ayrıca, Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın kuruluş tarihinin 1900’lü yılların başına dayandığını ve o yıllarda Biga’da fuar yapıldığına dair vesikaların olduğunu, aynı zamanda bu yıl onbeşincisi gerçekleştirilecek Biga Fuarı’ndan ve geçtiğimiz yıllarda yapılan fuarlardan bugüne gelinen noktayı anlattı.

Kaymakam Dolu ise, Biga Kaymakamı olmaktan büyük mutluluk duyduğunu, göreve başladığı günden bu yana hakkında çok güzel ve olumlu intibalar edindiğini söyledi. Kaymakam Dolu, yapılacak her türlü faaliyet ve projede yer almaktan büyük mutluluk duyacağını ifade etti ve Biga’da ortak hareket etme kültürünün yerleştiğini görmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

SON EKLENENLER
Scroll to Top