SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Biga İndirimli Alışveriş Günleri Başladı

Alışveriş ve eğlencenin bir arada olacağı ve 19-20-21-22 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olan Biga İndirimli Alışveriş Günleri coşkulu bir açılış programıyla başladı.

Biga Belediyesi’nin Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Biga Ticaret Borsası, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası, Biga Ziraat Odası ve Biga Kahveciler Odası ile birlikte düzenlediği Biga İndirimli Alışveriş Günleri için, 19 Aralık Perşembe günü Kasaplar Sokak’ta açılış programı gerçekleştirildi. Programa, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sait Tanur, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası Başkanı Emin Aktaş, belediye meclis üyeleri, siyasi parti başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.Açılış töreninin ardından Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve eşi Feride Erdoğan, Troya Bandosu ve Maskotlu Animasyon Ekibi eşliğinde Biga Ticaret Merkezi, Kapalı Çarşı ve çarşıdaki esnafları tek tek ziyaret ederek hayırlı işler, bol kazançlar diledi.

“AMACIMIZ BİGA’MIZI CAZİBE MERKEZİ YAPMAK”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk konuşmayı Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur yaptı. Mutur, “Ekonomiye biraz katkı vermek hemde sevgili Bigalılara keyifli bol alışverişli günler eğlenceli geceler yaşatmak için çalışmalarımızı tamamladık. Bizlerin amacı her bakımdan öncü olan Biga’mızı daha da yukarılara çıkararak bölgemizde cazibe merkezi olmasını ve zamanında da sancak beyliği yapmış Biga’mızı ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda bölgenin bir numarası yapmaktır. Yapılan her türlü etkinlik bölgede ses getirip Biga’ya değer katacaktır. Biga Üniversitesini konuştuğumuz şu günlerde bu etkinlikler çok anlamlıdır. Esnafımızın üçüncü bayramını yaşadığı bu hareketli ve eğlenceli günler başlıyor. Bu etkinliğin düzenlenmesinde bizlere yardımcı olan başta Belediye Başkanımız olmak üzere tüm STK’lara teşekkür ederim. Hayırlı, bol kazançlar dilerim” dedi.

“BİZİM BİR CUMAMIZ VAR O DA MÜBAREK CUMA”

Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan “Biz 2019 yılında 24’ü düzenlediğimiz ahilik haftasında bir sloganımız vardı, “Yerel Esnafımıza Sahip Çıkın” Bizim yabancı sermayeye karşı özellikle Türk esnaf ve sanatkarlar olarak bölge esnaf ve sanatkarı olarak ayakta durup, birbirimize destek vermemiz lazım. Yok efsane Cuma, yok kara Cuma. Her yerde söylüyoruz. Bizim bir Cumamız var o da mübarek Cuma. Hiç kimsenin bu tarz etkinliklerin de biz onlara destek vermeyeceğiz. Neye destek vereceğiz. Yerel esnafa tüm halkımızla birlikte elimizden geldiği kadarıyla indirimler yaparak, bunları organize etmeye çalışacağız. Yerel yönetim ve genel yönetimlerden özellikle şunu istiyorum. Esnaf ve sanatkarların bu tarz etkinliklerine lütfen katkı sağlayalım, destek verelim. Çanakkale Esnaf Odaları Birliği olarak 21 bin 386 üyeye sahip, 32 mesleki odanın üst kuruluşuyuz. Bizde bu etkinliklere katkı sunmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

“DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLMASI İÇİN ÖZENLE ÇALIŞIYORUZ”

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Jale Kırbaş, “Biga’da faaliyet gösteren firmalarımızın katılımıyla 19,20,21 ve 22 Aralık tarihlerinde dolu dolu indirim, doya doya alışverişin tadını çıkartacağımız Biga İndirimli Alışveriş Günlerimizin esnafımıza, halkımıza ve Biga’mıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Dört gün boyunca çocuklarımız ile birlikte eğlenip, güzel vakit geçirirken uygun fiyata alışveriş yapmanın keyfini yaşayacağız. Biga TSO olarak üyelerimiz ile vatandaşlarımızı böyle güzel bir atmosferde buluşturuyor olmanın, bölge halkının da alışverişinde Biga’mızı tercih etmesine vesile olacağına inanıyor, bu sebeple her yıl organizasyonumuzun daha etkin ve verimli olması için özenle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biga’mıza önemli derecede canlılık ve değer kattığına inandığımız bu etkinliğimiz ile Biga’da kazananların ve Biga’da yaşayanların yani bizlerin hep birlikte kazanmasını amaçlamaktayız” ifadelerini kullandı.

“BİGA’MIZIN SOSYAL VE EKONOMİK YAPISI ÇOK CANLI”

Biga’nın ekonomik canlılığına dikkat çeken Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Her zaman Çanakkale’nin giriş kapısı olarak tabir ettiğimiz, bölgemizin lokomotif ilçesi olan Biga’mız, her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Çok özel bir coğrafyada yaşamanın kıymetiyle Biga denildiği zaman tarım, hayvancılık, sanayi, eğitim, tarih ve kültür gibi hayatın her alanı akla geliyor. Onlarca meslek kuruluşumuz, yüzlerce STK’mızın bulunması Biga’mızın sosyal ve ekonomik yapısının çok canlı olduğunu gösteriyor. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana 138 işyerine ruhsat verdik. 1400’ü bulan erkek, 500’e yaklaşan kadın esnaf sayımız, bölgede yapılan özel sektör ve kamu yatırımlarıyla birlikte olumlu yöndeki gelişime hepimiz şahit oluyoruz. Bugün bu kış gününde, bu güzel havada hepimiz bir araya gelerek Biga İndirimli Alışveriş Günleri’nin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu güzel etkinliğin öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Biga Belediyesi olarak, etkinliğin çalışmalarını yaparken ticaret odamız, esnaf ve sanatkarlar odamız, lokantacılar, kahveciler odamız ile şoförler odamız, ziraat odamız, borsamız ve esnafımızla hep birlikte çok verimli istişarelerde bulunduk. Eksik yanlarını tamamlayarak, yanlış uygulamaları doğru hale getirerek halkımızın ve esnafımızın mutlu bir şekilde vakit geçirmesini arzu ettik. ‘Dolu dolu indirim, doya doya alışveriş’ temasıyla hazırlanan organizasyonda konserlerimiz, animasyonlarımız, yarışmalarımız, gösterilerimiz ve çeşitli etkinliklerimiz olacak” dedi.

“HEP BİRLİKTE ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ”

Biga esnafına sahip çıktıklarını ifade eden ve sahip çıkılması için çağrı yapan Başkan Erdoğan, “Bir yanda alışverişin bir yanda eğlencenin olacağı ve dört gün boyunca sürecek olan İndirimli Alışveriş Günleriyle esnafımızı ekonomik olarak desteklemeyi, halkımıza ise birbirinden güzel sosyal aktiviteler sunmayı istedik. İndirimli alışveriş günlerini sosyo-ekonomik olarak değerlendirdiğimizde bir yanda esnafımızın işlerinde hareketlilik ve artış yaşanıyor bir yanda ise halkımız, çocuklarımız ve misafir ettiğimiz binlerce üniversiteli öğrencimiz alışverişin, sokağın ve etkinliklerin keyfini çıkarıyor. Ayrıca Karabiga’dan, Gümüşçay’dan ve köylerden ücretsiz otobüslerimiz çalışmaya başladı. Bu arada hatırlayacağınız gibi birlik ve beraberlik içinde, esnafımızı işin içine katarak, onların da görüş ve düşüncelerini alarak geçtiğimiz Haziran ayında Alışveriş ve Kültür Festivali’ni düzenlemiştik. Çünkü her platformda ifade ettiğimiz gibi Biga esnafı candır ve biz esnafımızın her zaman yanında oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Hep birlikte ülke ve ilçe ekonomimizin bel kemiği olan esnafımızla hareket edeceğiz. Bu arada esnafımızın camlarında hepimizin dikkatini çeken afişleri hepimiz görmüşüzdür. Afişte ‘Alışverişini yerel esnaftan yap. Kimi zaman anahtarını, kimi zaman çocuğunu emanet ettiğin yerel esnafına sahip çık’ yazıyor. İnşallah hep birlikte esnafımıza sahip çıkıyoruz. Ben bu duygu ve düşüncelerle Biga ekonomisine hareketlilik ve bereket kazandıracak, ilçemiz sosyal yaşamına renk katacak organizasyonumuzda emeği geçen ve katkı veren herkese, belediye personelimize teşekkür ediyorum. Çevre ilçelerdeki vatandaşlarımızın da etkinliğimize ilgi göstereceğine inanıyorum. Halkımıza iyi eğlenceler, hayırlı alışverişler; esnafımıza ise bol ve bereketli kazançlar diliyorum” diye konuştu.

“ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKMAK VE DESTEK OLMAK ZORUNDAYIZ”

Biga Kaymakamı Mustafa Can ise “Rekabet çok fazla. Özellikle esnafımızın günümüzde en büyük rakibi gerek zincir marketler, gerekse de internet alışverişleri. Gerçekten bu çağda ve bu zamanda bilginin ve teknolojinin geliştiği bu dönemde bunlarla yerelde rekabet edebilmek gerçekten zor. Her türlü zorluğa rağmen bizler de ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz yerlerin bu toprakların esnafına, yerli ve milli olan ekonomisinde üretilen bütün değerlerine bizler sahip çıkmak ve destek olmak zorundayız. 4 gün sürecek olan doya doya alışverişin, doya doya eğlencenin yer aldığı bu etkinliğimizin tüm esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Dört gün sürecek Biga İndirimli Alışveriş Günleri süresince konserler, konserler ve karnaval sirki yer alacak. Bigalı müzisyenlerin konserlerin yanı sıra Aslı Güngör, İlyas Yalçıntaş konseri ile indirimli alışveriş günleri devam edecek.

SON EKLENENLER
Scroll to Top