reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Biga halkı ile kurduğumuz gönül köprüsünü hiçkimse yıkamaz” |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 23 Mart 2019 - 19:25:47
Biga halkı ile kurduğumuz gönül köprüsünü hiçkimse yıkamaz”

reklam

reklam
Biga halkı ile kurduğumuz gönül köprüsünü hiçkimse yıkamaz”

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin gerçekleştirdiği Millet İttifakı’nın Birlik ve Beraberlik Mitingleri Bademlik bölgesinde devam etti. Dün akşam gerçekleşen Birlik ve Beraberlik Mitingi; coşkunun, sevgi selinin bundan sonraki mitinglerde artarak devam edeceğine işaret etti.  Bademlik halkı dün akşam Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Adayı İsmail Işık ve beraberindekilere büyük coşku ve sevgi gösterilerinde bulunarak karşıladı.

Yerel seçimlerin yalnızca bir başkanı seçmekten öte olduğunu, aynı zamanda bir anlayışın seçileceğini ifade eden Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; “Belediyecilik tecrübe, birikim ve deneyim işidir. Allah’a çok şükür bu tecrübe ve deneyim bizlerde mevcut.” ifadelerini kullandı.

PADEMLİK SÜRPRİZİ

İyi akşamlar Bademlik, iyi akşamlar benim mahallem. Nasılsınız, iyi misiniz? Bizleri bu akşam ve bundan önceki akşamlarda coşkuyla, o meşaleler ile karşılayan bütün gençlerimizin alınlarından öpüyorum. Sağ olun var olun. Her gittiğimiz yerde bu coşkuyu bize yaşatıyorsunuz. Moralimiz zaten yüksek daha da yükseltiyorsunuz. Hepinize teşekkür ederim. Sizler geçen dönem de bu şekilde Biga’ya Başkan dediniz, sizlerin desteğiyle Bizim İsmail olarak başladığımız hizmet yolculuğuna Sizin İsmail olarak devam etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşattınız bana. Allah hepinizden razı olsun. Bu akşam Bademlik tarihi bir akşam yaşıyor. Ne zaman buradaki kahve kapandı, Bademlikte miting yapılmaz oldu. Ben Bademlik’i unutur muyum, çünkü ben Bademlikliyim. Eskiler bilirler Bademlik denmez Pademlik derlerdi. Merhaba Pademlik merhaba.

“TALİMATLA ADAY OLANLAR, TALİMATLA GİDERLER”

Beş yıl önce verdiğiniz bu onurlu görevi biz de gece gündüz demeden arkadaşlarımızla beraberçocuklarımıza, doğacak torunlarımıza bırakmak için canla başla çalıştık. Ortaya güzel mutlu bir Biga çıkardık. Vatandaşın isteğinin karşısında kimse duramaz. Vatandaş, seçmen ne isterse onu yapar. Yeniden başkan seçeceğinize bütün kalbimle inanıyorum. Çünkü biz aramızda gönül köprüleri kurduk. Onun için önümüzdeki dönemde destek olacağınıza inanıyorum. Hepinizin gözlerinden okunuyor. Çünkü ben talimatla başkan olmadım. Biga’yı sevdiğim için, Biga’nın taşına toprağına kurban olduğum için aday oldum. Bu kenti geliştirmek, kalkındırmak için aday oldum. Çocuklarımıza ve gençlerimize çağdaş, modern, yaşanılacak bir şehir, Mutlu Biga’yı yaratmak için aday oldum. Talimatla aday olanlar, talimatla gelir talimatla gider. Ama bizim kurduğumuz gönül köprüsünü hiç kimse yıkamaz. Bunu Bademlik meydanından tarihi Bademlik Camii’nin yanından bütün Biga’ya haykırıyorum. Biga halkı ile kurduğumuz gönül köprüsü yıkılmaz, yıkılamaz.

“BİGA, BELEDİYESİYLE BÜTÜNLEŞTİ”

Beş yıl önce devir aldığımız Biga Belediyesini tam 3 kat büyüttük. Rakamlar meydanda. 2014 bütçesi 40 milyon lira, 2019 bütçesi 120 milyon lira oldu. Bunu çekemeyenler, bundan hoşlanmayanlar, zoruna gidenler bunları karalamaya çalışıyor. Güneş balçıkla sıvanmaz. Ne kadar karalamaya çalışırsanız çalışın güneşi engelleyemezsiniz. O güneş 1 Nisan sabahı çok daha güçlü doğacak, çok daha güçlü.

Herkesin başkanı olacağım dedim. Sizin İsmail oldum. Hiç kimseyi ayırmadım. Bir Allah’ın kulunun dahi partisine, siyasi düşüncesine bakmadım. Bütün Biga’yı kucaklamaya çalıştık. 2014 seçimlerinde söylemiştim. Ben Biga’nın birleştirici gücü olacağım demiştim. Allah yardımcı oldu, sizler destek oldunuz ve bunu gerçekleştirdik. Biga’da hiç kimsenin partisine, rozetine bakılmadan Biga Belediyesinin hizmetlerinden hak ettiği ve ihtiyacı olduğu kadarını almıştır. Biga Belediyesinin kapıları da açıldı, Başkanın gönlü de Biga’ya açıldı. Biga, belediyesiyle bütünleşti.

“BADEMLİK, BİGA’NIN EN GÜZEL YERLERİNDEN BİRİ OLACAK”

Biga bundan binlerce yıl önce Bademlik’te kurulmuş. Şu an Bademlik’in imar planı 1920’lerde yapılmış ve Bademlik’in ihtiyaçlarına artık cevap vermiyor. Onun için biz Bademlik mahallemize özel bir çalışma yaptık. Sadece Bademlik kapsayan bir alanda 6 kat imar verdik. Binanın altına otopark yapanlara 1 kat da fazla veriyoruz. Bununla beraber 7 kat oluyor. Bademliğin buna ihtiyacı vardı. Deprem kuşağında yaşıyoruz. Burası Biga’nın depremsel açıdan en sağlam zeminine sahip yeridir. Önümüzdeki dönemde bu imar planı ile Bademlik, Biga’nın parlayan bir bölgesi, parlayan bir yıldızı olacaktır. 6 kat imar planı Bademliğe hayırlı uğurlu olsun. Bu coşkunuz hiç eksilmesin. Bizim Biga’ya hizmet yarışımız gibi güldür güldür olsun. Biz Biga’nın ihtiyaçları konusunda hiçbir şeyi sakınmadık. Göreve geldik Bademlik doğalgazına kavuştu. Akabinde Bademlik’in yollarını yaptık. Biga tarihinin en büyük alt yapı çalışmasına başladık. Kanalizasyon ve yağmur suyu hatları ile ilgili çalışmalarımızda olacak. Bundan sonra alt yapısı tamamlanmış, o yenilenen binalarıyla inşallah Biga’nın en güzel bölgelerinden birisi olacak.

“AKLA HAYALE GELMEYECEK YALANLAR GÖRÜYORUZ”

31 Mart 2019 yerel seçimleri benim aday olarak katıldığım üçüncü seçim olacak. Biz seçim çalışmalarımızda hiçbir zaman başka bir parti, başka bir aday hakkında konuşmadık. Seçimler önümüzdeki beş yıllık dönem için yapılır. Biz önümüzdeki beş yılda Biga’yı nasıl geliştireceğiz, Biga’yı nasıl kalkındıracağız bununla ilgili projelerimizi paylaştık. Hiçbir zaman laf dalaşına girmedik. Benim ağzımdan diğer aday ve partilerle ilgili hiç kimse kötü bir şey duymamıştır. Duyamaz da zaten bu bizim tarzımız değil. Biz hizmet ve icraat adamıyız, biz hizmet ve icraat yaparız. Başkaları hakkında konuşmayız. Bu seçim çalışmalarında rakiplerimiz neler yapıyorlar diye bizler de rakiplerimizi takip ediyoruz. Yani akla hayale gelmeyecek yalanlar, dolanlar ve burada söylemeye imtina ettiğim tavırlar ve davranışlar görüyoruz. Bunlar Biga’ya ve Bigalılara yakışmaz. Seçimler gelir geçer. Biz Hepimiz bu topraklarda doğduk, Allah nasip ederse bu topraklarda öleceğiz, mezarımız da bu topraklarda olacak. Onun için bir tane oy fazla alacağım diye ağızlardan salyalar akmasına, ağızlarımızın kanalizasyon çukurlarına dönmesine gerek yok. Allah yukarıda, Bigalılar burada. Önemli olan o gönül köprüsünü kurabilmek. Bu köprü kurulamıyorsa ne yaparsan yap gerisi boş olur. Laf-ı güzaf.’’

“BİGA GİBİ, DİYE BİR KAVRAM ORTAYA ÇIKTI”

Biz gelelim Biga’nın önümüzdeki dönemde çalışmasına başladığımız projelerine. Ben bir puzzle diye tabir ediyorum. Parça parça tamamlanan eserlerin önemli bir kısmını yaptık. O puzzle’ın birbirini destekleyecek ve tamamlayacak bölümlerini gerçekleştirdiğimizde o hayalini kurduğumuz Biga tam anlamıyla ortaya çıkacaktır. Belediyecilik ve şehircilik literatürüne ‘Biga Gibi’ bir kavram girdi. Çevre ilçelerde bütün siyasi partiler çalışma yaparken arkadaşlarım takip ediyorlar. Vaatlerinde şu var. Biga gibi olacağız, Biga gibi yapacağız. Biga burada, biz yaptık zaten aslı burada. İşte bunun için insanlar Biga’ya geliyorlar. Biga’da zaman geçirmek istiyorlar. Buraya gelip ekonomimize katkı sunuyorlar.

Önümüzdeki dönemde o Biga’nın Gerdanlığı dediğimiz Kocabaş Çay’ı çevresindeki Çınarlık bölgesinden başladık düzenlemeye. Tamamlandığı zaman sosyal medya hesaplarımızdan paylaştığımız,www.bizimismail.com sayfasından projelerin detaylarını görüp inceleyebilirsiniz. O sayfalarda göreceğiniz projelerin hepsi en ince ayrıntılarıyla düşünülmüş, fizibilite çalışmaları, maliyetleri vs yapılmış projelerdir. Allah’ın izniyle tek bir şeye ihtiyacımız var.1 Nisan günü tekrar göreve gelelim ve kaldığımız yerden devam edelim.

“750 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ”

Geçtiğimiz hafta namazgâh bölgemizde sosyal konut projemizin 100 konutluk olan birinci etabının temelini attık. Üç gündür ekiplerimiz hafriyat çalışmasına başladılar. 100 adet konut namazgâh 100 adet Bademlik’te ve 400 adet sosyal konutları Çiçeklidede Mezarlığının oradaki belediyeye ait arazide gerçekleştireceğiz. Allah’ın izni, sizlerin desteğiyle Biga’da evsiz kimse kalmayacak. Evsize ev, işsize iş.Belediyemizin şirketi üzerinde 18 tane işletmemiz var. Bunlar herkesin becerebileceği işler değildir. Daha önceki yıllarda demişler ki şirket kurulmasına bakanlar kurulu gerekiyor. Biz boşuna demedik, mali müşaviriz hesap uzmanıyız diye. Başka bir yöntem ile belediyemizin şirketini kurduk. Şu anda 18 ayrı işletmede tam 200 kişi istihdam ettik. Belediye çalışanları haricinde 200 kişiye daha istihdam sağladık. Yapacağımız çay boyu düzenlemesi, yine Biga’nın ekonomisine ciddi katkı sunacak. Biga Port ve Tema Park projesiyle 750 kişiye daha önümüzdeki 2 yıl içerisinde istihdam sağlayacağız. Bir şey söylerken evsize ev işsize iş derken bunları kastediyorum. Bunların hepsi yola çıktı. Tren katarlarıyla beraber yola çıktı.

“BADEMLİK’E KREŞ”

Biga oldukça genç bir nüfusa sahip bir ilçedir. Şu ana kadar 1500 karateci, 150 güreşçi, okçu, voleybolcu Biga Belediyesinin destekleriyle başarıdan başarıya koşuyor. İşte Çiçeklidedespor voleybol takımı 2. Ligde mücadele ediyor. Bu çok önemlidir. Voleybolcularımızı destekledik 2. Lige çıktılar. İnşallah 1. Lige de desteklerimizle çıkacaklar. Karatecilerimiz, güreşçilerimiz dünya kupalarından derecelerle dönüyorlar. Ve inşallah Çavuşköy’de yapacağımız 110 dönüm üzerine kurulacak. Bölgede eşi benzeri olmayan büyük bir spor kompleksi ile Biga’da sporda alt yapı sorununu bitireceğiz. Bölgenin en büyük spor kompleksi olacak. Orada spor yapacak gençlerimiz bizleri gururlandırmaya, onurlandırmaya daha fazla devam edeceklerdir. Kadınlarımız, çocuklarımız ve gençlerimizi çok önemsedik. 3600 kadınımız Atatürk Kültür Merkezi’ndeki kurslarımızdan yararlanıyor. El becerilerini geliştiriyor ve yeni işler öğreniyorlar. Aile ekonomilerine katkıda bulunuyorlar. Çember, başörtüsü işleyip satarak çocuk okutmanın ne demek olduğunu bilirsen, hesap uzmanıysan bu ve benzeri çalışmaları yapabilirsiniz. Bizim yaşadıklarımızı çocuklarımız yaşamasın diye çalışıyoruz. Dün akşam aklıma geldi söyledim. Ben 1 soru 4 puanla Ankara Siyasal Fakültesini kaçırdım. Belki kaymakam olacaktım. İyi olmuş da kaçırmışım. Bir taraftan da seviniyorum. Kaymakam olamadım ama Belediye Başkanı oldum. Bizim çocuklarımız bir soru ile okul kaçırmasınlar diye eğitimi çok önemsedik ve önemsiyoruz. 3 okulun yapılmasına Biga Belediyesi olarak arazi tahsis ettik. 2 adet kreş Belediye olarak yaptık. 180 öğrenci kapasitemiz var geçen yıl 500 başvuru oldu. Şimdi biz de karar aldık. Önümüzdeki dönemde bütün mahallere Bademlik de dahil olmak üzere kreş yapacağız. Kadınlarımız iş hayatına daha fazla girebilsinler diye. Aile ekonomisini geliştirmek için zaten bunları yapmak zorundayız. Bademlik bölgemizde yeni imar planıyla birlikte kreşimizde olacaktır. Hayırlı uğurlu olsun.”

SUYU YÜZDE 30 DAHA UCUZA KULLANIYORUZ”

Biliyorsunuz 2017 yılında Pazaryerinin çatısı talihsiz bir şekilde çöktü. Kimse yıkılmasını çökmesini istemezdi. En başta da ben istemezdim. Neden diye soracak olursanız oraya harcadığımız 15 milyon lira ile Biga’ya çok daha güzel işler yapabilirdik. Bunun üzerinden geçmiş dönemi suçlayıcı hiçbir şey söylemedim. Şimdi bakıyorum da arkadaşlar bu pazaryerini biz yaptık diyorlarmış. E yuh artık! Ne diyeyim artık başka. Belediye Başkanı benim pazaryerini onlar yapıyor. Yani bu kadar da değil. Geçen yıl Panayır’ı pazaryerinde gerçekleştirecektik. Pazaryeri yetişmedi. Bu yaz özellikle bütün kadınların beklediği, Bademlik’teki ablalar, bacılar da çok istiyorlar. Bu Haziran ayında Ramazan Bayramı ile birlikte Panayırımızı gerçekleştireceğiz. Panayır şimdiden hayırlı olsun. En çok alkışı Panayır aldı. Panayır size kurban olsun kurban. Hayırlı uğurlu olsun. Biz Bigalı ne isterse onu yapma makamındayız. 2018 yazına yetişmedi. 2019 yılı ile beraber tekrar panayırımızı yapmaya başlayacağız. 2014 yılında göreve geldiğimizde yapamaz, yapılamaz, olmaz denen bir işlem yaptık. Hem de ilk meclis kararımız bu oldu.2014 Seçim broşürümüzün ilk maddesi olan suyu yüzde 30 ilk meclis kararımızla indirdik. Su bugün 4.60 kuruş ise o gün yaptığımız yüzde 30 indirim olmasaydı bugün 6 küsur lira olacaktı. Yüzde 30 indirdik. Allah’ın izni ve sizlerin destekleriyle önümüzdeki dönemde ilk 20 tonluk kullanımı bedava yapacağız. 20 ton su şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM KADINLARIN VE GENÇLERİN DÖNEMİ OLACAK”

Beş yıldan bu yana çalışırken belediyecilik hizmetlerini gerçekleştirmeye çalışırken dar bir pencereden bakmadık. Hayatın içinde olduk. Sizlerle beraber yaşadık. Zaten biliyorsunuz sizin İsmail sizlerle hep beraber oldum. Özellikle Kültür Müdürlüğümüzün aracılığıyla o sosyal belediyeciliğin ne kadar unsuru varsa, ev temizliğinden, hasta bakımına tutun her şeyi gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde bunları Türkiye çapındaki profesyonel kişilerle daha bilimsel bir şekilde gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki dönem Kadınların ve gençlerin dönemi olacak. Seçimler önümüzdeki beş yıl için gerçekleştiriliyor. Ben ana başlıklarıyla birkaç projemizden bahsettim. Bunları zaten uzun zamandır meydanlarda ve sosyal medya hesaplarımızda anlatıyoruz. Aşağı yukarı herkes bunların farkında ve bilincindedir. Biz geçmiş dönemde ne kadar söz verdiysek, Allah’a çok şükür hepsini gerçekleştirdik. Bundan sonra da verdiğimiz sözleri yerine getirerek Biga’nın daha mutlu ve huzurlu olması için elimizden geleni yapacağız. Şunu düşünmenizi rica edeceğim. Biga’ya yaptıkları teminat olanlar mı hizmet eder? Yoksa başkaları mı? Ben kararınızı az çok tahmin edebiliyorum. Çünkü gözlerinizdeki ışıktan görüyorum. Bu seçimler birinin başkan olmasından çok tecrübe, birikim ve deneyim işidir. Allah’a çok şükür bu tecrübe ve deneyim bizlerde mevcut. Beş yıldan beri Biga’yla beraber yaşıyorum. Önümüzdeki dönem için sizlerin sağduyusuna güvendiğimiz için bu yola çıktık. 31 Mart 2019 yerel seçimleri Allah hayırlı etsin.

Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Adayı İsmail Işık, konuşmasını ardından belediye meclis üyesi adaylarını tanıttı. Eşi Ruhan Işık’ı da sahneye davet eden Millet İttifakı Adayı İsmail Işık, önce selfie (özçekim) çekti, ardından alanı dolduran mahalle sakinlerine çiçek attı.

Balkonlarından sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşları da selamlayan Başkan Işık’ın kendinden emin tavırları dikkat çekti.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz