SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

BİGA DOĞA’DAN BASINA KAHVALTI

Kahvaltıda basın mensuplarına Biga Doğa Kolej Müdürü Musa Çetin ve Öğretmenler eşlik etti.

Okulumuz 49 öğretmen, 18 idari, güvenlik ve yardımcı hizmet personeli olmak üzere 67 çalışanımız ve Anaokulu 3 Şube 35 öğrenci, ilkokul 6 Şube 74 öğrenci, ortaokul 6 şube 118 öğrenci. Lise 7 şube 100 öğrenci olmak üzere 22 şubede 327 öğrencimiz bulunmaktadır.

Okulumuzda yoğun bir akademik program ve zengin bir yabancı dil programı uygulanmaktadır. 1.yabancı dil olarak öğrencilerimiz haftada 13 ila 19 saat arsamda değişen İngilizce eğitimi alıyor, Bunun yanında okulumuzda 4.sınıftan 11 sınıfa haftada 2 saat Almanca eğitimi verilmektedir.

Gençlik enerjisi ve tecrübeyle harmanlanmış dinamik bir kadromuz var. Bu kadroyla ana dersler dışında Doğa Okullarına özel ekoloji, düşünmenin doğası, yaratıcı yazarlık, deney atölyesi, akil oyunları, satranç, kodlama, yüzme dans ve t-mba fark dersleri okutulmaktadır.

T-MBA derslerinde lise örgencilerimiz, şubat tatili ve yaz tatilinde mesleki gözlem staji yaparak üniversite ve meslek tercihleri konusunda bilinçlenmektedir.

Doğa Okullun Türkiye’de genel merkeze bağlı okullar ( 80 adet) ve Franchising okullar (52 adet) Olmak üzere 132 kampüsle Avrupa’nın en büyük özel okul zinciri özelliğine sahiptir.

Bu güçlü yapı son beş ayda genel merkeze bağlı 80 okulda personel hakkedişlerinin zamanında ödenememesi sıkıntıya karşı karşıya kalmıştı. Ve bu sıkıntılı dönemin sonunda bir satış süreci yaşandı. Doğa okulları artik ISTANBUL TEKNİK üniversitesi  (ITU ) VAKFI bünyesinde iTU’nün değerli akademisyenlerinin katkı yaptığı bir sürece girmiş bulunuyor.

Eğitim kurumu üst yöneticilerinin eğitimci olduğu bir yapının her zaman başaralı olacağı inancına sahibiz. Üstelik bu yapının başında İTü’nün olması, Doğa Kolejinin basarîli programının daha da yükseleceği anlamına gelmektedir.

Okulumuz 9 Eylül 2019 Pazartesi günü eğitim öğretime başladı. 5 aylık süreçte 90k basarılı çalışmalar gerçekleştirdik. Denem sınavları başarılarımız bizi Haziran ayında yapılacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Üniversiteye Giriş sınavı ( YKS ) öncesi mutlu ediyor.

Sportif branşlarda ilk yılımızda önemli basanlar yakaladık. Yıldız kız Basketbol takimiz il ikincisi, Yüzme sporcumuz il dördüncüsü olurken, kros takimimiz Atatürk koşusunda 3.oldu. Lise erkek voleybol takımımız ve ortaokul küçük kız voleybol takımımız başarıyla mücadele ettiler. Ortaokul küçük kız basketbol takımımız şampiyonluğa koşuyor, ilk maçımızda en önemli sportif başarıyı Atletizm’de yakaladık 11. sınıf öğrencimiz Mustafa Anıl Korkmaz çoklu branşlar Türkiye şampiyonu olarak milli takıma çağırıldı.

Kültürel faaliyetler kapsamımdaki yarışmalarda lise kompozisyonda dalında yapılan tüm yarışmalarda kürsüde yer aldık. Ayni şekilde ortaokul şiir yazma Yarışmaları’nda 2 derecemiz var.

Okul T-MBA ekibimiz kariyer günleri kapsamında çok değerli iş insanları ve yöneticileri okulumuzda Öğrencilerimizle buluşturdu.

Okulumuz Sabah 08.00 / aksam 18.00 saatleri arasında 6 gün boyunca güvenli bir bölgede Milli Eğitim Bakanlığı’nın müftredatını özel okulların fark dersleriyle zenginleştirerek Öğrencilerine sunmakta ve onların performanslarını geliştirmeye çalışmaktadır. Bunun yanında hafta sonu kurslarıyla örgencilerimizin sosyal çalışmalarını destekliyoruz.

 

 

SON EKLENENLER
Scroll to Top