reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 17 Mayıs 2019 - 09:14:35
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı

reklam

reklam
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı

İlçe Başkanı Atilla Diren başkanlığında yapılan toplantıya, Çanakkale Milletvekilli Özgür Ceylan Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, Biga Belediye eski Başkanı İsmail Işık, Karabiga Belediye eski Başkanı Muzaffer Karataş, ilçe yöneticileri, kadın kolu ve gençlik kolu başkanları belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

İlçe Başkanı Atilla Diren yaptığı açılış Konuşması’nda, Sayın Milletvekilim İl Başkanım Belediye Meclis Üyelerim, İl Genel Meclis Üyelerim, Biga’mıza partimiz adına başarıyla hizmet etmiş değerli belediye başkanlarım, değerli partili dostlarım, yoldaşlarım, parti emekçilerim, kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partimizin İlçe Danışma toplantısına hoş geldiniz. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ilk kez bir araya geliyoruz. Kısa bir değerlendirme yapmak istiyorum. Ardından size söz vereceğim.

Ben öncelikli olarak kampanya sürecinden bahsetmek istiyorum. Biga’mızda yerel dinamikleri göz önüne alarak belediye başkanımız İsmail Işık başkanlığında güzel ve pozitif bir kampanya hazırlandı. Biga’mıza uygun sloganlar belirlendi. Daha güzelini hep birlikte başarmak ile ilgili bir kampanya modeli geliştirildi. Özgün bir model oldu. Ekrem İmamoğlu ve ekibinin hazırladığı pozitif kampanyanın başarısı da bizim kampanyamızla ilgili fikir verebilir.

Biliyorsunuz ilçemiz sağ seçmen profilinin ağırlıkta olduğu bir ilçe. 24 Haziran seçimlerinde de ortaya çıkan sonucu biliyoruz. AKP Adayı odaklı ve agresif bir kampanyanın başarılı olması gerçekten zordu. Sonucu itibariyle başarı olarak adlandırmasak da doğru bir strateji koyduğumuzu ifade edebiliriz. AKP de bunun farkındaydı. En önemli bakanlıklardan birinin başındaki isim olan Süleyman Soylu, Tarım Bakanı, biri grup başkan vekili olan 2 AKP Milletvekili, MHP İl ve İlçe başkanları ve ülkü ocakları il – ilçe başkanları Biga’da neredeyse kamp kurdular.

Ayvacık, Bayramiç, Gönen, Çan gibi birçok ilçede tekrar edilen ‘ Biga gibi’ kavramı ise belediyecilik anlamında neler başarıldığının göstergesi olduğunu düşünüyorum. Elbette seçimin çok düşük bir farkla kaybedilmiş olması, bizlerin özeleştirisi yapması gerekliliğini ortaya koyuyor. Anlatmaya çalıştığım durum, bazı gerçekleri hatırlatmaktan ibarettir.

Biga, modern ve gelişmiş bir ilçe olma yolunda, ‘yaşanacak şehir’ ve ‘mutlu Biga’ vizyonuyla yaklaşık 5 yılda önemli bir noktaya gelmiş durumda. Bizler son 1,5 aylık belediyecilik çalışmalarını izlediğimizde ciddi bir sorun olduğunu görüyoruz. Eğer hızlı bir şekilde bir araya gelir, geçmişteki hatalara düşmez isek, hep birlikte yeniden ilçemizde sosyal demokrat belediyeciliği iktidara taşıyabiliriz. Ben buna inanıyorum. Benim kısa değerlendirmem bu şekilde.

Şimdi sözü sizlere bırakıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum”dedi.

CHP Millet Vekili Özgür Ceylan Yaptığı açıklamada Bizler bu akşam burada toplanarak ilçe danışma adı altında yaşadığımız seçimin değerlendirmesini yapacağız. Bizler Cumhuriyet Halk Partisiyiz bu seçimde beklediğimiz sonucu alamadık burada belediyelerimiz kaybetmeyi sevmezler ama az önce başkanımın belirttiği gibi zaten Biga hiçbir zaman bir partinin çok büyük bir farkıyla alınan bir yer olmadı. Daha önce biz 700 oyla kaybetmiştik, 690 oyla almıştık şimdi de 350 oyla neleri değiştirdi belediyemiz. Bizler yeniden mücadelemize başlıyoruz. Bizler dediğim gibi Cumhuriyet Halk Partisiyiz düştüğümüz yerden kalkmasını da biliriz. Gayet organize bir şekilde çalışarak inanıyorum ki Türkiye’de esen bahar havasını bir sonraki belediye seçimlerinde de Biga’da Estireceğiz inşallah. Özellikle Türkiye’deki bahardan bahsederken İstanbul’dan bahsetmedim İstanbul’u bahsetmeden edemeyeceğim. Çünkü bizim hep anlatmaya çalıştığımız adaletsizliği ve hukuksuzluğu 81 milyon görmüş oldu.

Herkes şahit oldu akıl ve izah yediremeyecek bir şekilde seçimi iptal ettiler açıkçası biz seçimin iptal edilmemesini bekliyorduk çünkü hukuken böyle bir şey mümkün değil. Düşünün bir zarfta dört tane oy var bir tanesi çalınıyor diğerleri hiçbir şey olmuyor. Bunu anlatmak mümkün değil hiçbir şekilde hukuken veya ahlaken bu seçimi değerlendirmek bu seçimde YSK’nın verdiği kararı doğru bulmak mümkün değil YSK tamamıyla bağımsızlığını kaybetmiştir. Hukuk ülkemizde bitmiştir ve bunun tescili de ortaya çıkmıştır. 82 milyonda bunu görmüştür Sayın Ekrem İmamoğlu yeniden belediye başkanı olacak İstanbul’da ben buna inanıyorum çünkü bizim halkımızın vicdanı buna izin vermez. Devlet istediği kadar bütün imkanlarıyla bu işe soyulsun Cumhur Başkanı isterse tek tek kapı kapı gezsin ben inanıyorum ki bu seçimde halkımız gereken cevabı verecektir.

Ve İstanbul’u biz yeniden Cumhuriyet Halk Partili belediyecilikle bütün bizim ittifakımızı oluşturan partililerle beraber kazandıracağız ve baharı tekrardan İstanbul’a getireceğiz İstanbul’da her şey güzel olacak ben inanıyorum bir sonraki seçimde Biga’da da her şey çok güzel olacak” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz