SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Biga Belediyesi’nden Okullara Dezenfeksiyon Cihazı

Biga Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında Biga ilçe merkezindeki okullara ilaçlama-dezenfeksiyon ve nemlendirme cihazı dağıttı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Koronavirüs (Kovid-19) mücadelesine 7/24 devam eden ekipler, bir yandan aralıksız olarak ilaçlama çalışmalarını sürdürürken bir yandan da vatandaşların sağlığı ve huzuru için tüm imkanlarıyla mücadelesini sürdürüyor.

2020-2021 eğitim öğretim dönemi öncesi ‘sağlıklı bir gelecek için’ anlayışla ilçe merkezindeki okullarda dezenfekte çalışması gerçekleştiren Biga Belediyesi, aynı zamanda tüm okullara ilaçlama-dezenfeksiyon ve nemlendirme cihazı dağıttı. Biga Ticaret Borsası Anaokulu’nda düzenlenen programa Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve anaokulu müdürleri katıldı.

Biga Kaymakamı Mustafa Can ve Başkan Erdoğan, okul yöneticileriyle sohbet ettikten sonra cihazı test etti. Cihazları teslim alan okul yöneticileri Başkan Erdoğan’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Her zaman eğitim camiasının emrinde olduklarını belirten Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Devletimizin pandemi süreciyle olan mücadelesi devam ederken biz de yerel yönetimler olarak eğitim camiamızın her zaman yanındayız ve elimizden geldiğince yanında olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Koronavirüsüne karşı aldığımız önlemlere bir yenisini daha ekledik. Uzaktan eğitimler evden sürerken önümüzdeki hafta okul öncesi eğitim ve 1. sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor. Öğrencilerimiz okullarına kavuşana kadar biz eksikleri tamamlamaya devam ediyoruz. Bugün ilçe merkezimizdeki 9 anaokuluna İlaçlama-dezenfeksiyon ve nemlendirme cihazlarımızdan teslim ettik. Önümüzdeki günlerde de tüm okullarımıza dağıtımını yapacağız. Her zaman ifade ettiğimiz gibi gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz. Bu zorlu günleri de hep birlikte maske, mesafe ve hijyen koşullarına uyarak sağlıklı bir şekilde atlatacağız. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize 2020-2021 eğitim öğretim yılında sağlık, huzur ve başarılar diliyorum” dedi.

SON EKLENENLER
Scroll to Top