reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Biga Belediyesi’nden eğitime dev destek |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
Biga Belediyesi’nden eğitime dev destek

reklam

reklam
Biga Belediyesi’nden eğitime dev destek

İsmail Işık başkanlığındaki Biga Belediyesi son 4 yılda eğitme olan yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın göreve gelmesiyle iki kreş açtı. 3 okul için yer tahsisi gerçekleştirdi. Biga’da Biga Belediyesi öncülüğünde bilgi evlerinde ve Atatürk Kültür Merkezi’nde de atölye çalışmaları ve kurslar ile de eğitim ve öğretimde önemli işler gerçekleşiyor.

Biga Ticaret Borsası’nın yapımını üstlendiği Biga Ticaret Borsası Anaokulu’nun temel atma töreninde konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Beni en çok heyecanlandıran, en çok duygulandıran eğitime yapılan yatırımlardır. 4 yıldan bu yana 2 anaokulu ve 1 fen lisesi olmak üzere 3’üncü yer tahsisimizi yaptık” dedi.

Hamdibey Mahallesi’ndeki Keloğlan Parkı, Biga Belediyesi’nce eğitim alanı olarak Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edildi. Değerli bir alanı eğitim alanına çeviren Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, park çalışmasını da ivedilikle başlattı.

Törende konuşan Başkan Işık özetle; “Eğitime yapılan bir destekle ilgili törendeyiz. 4 yıldan biraz fazla oldu, belediye başkanlığı görevini yapıyorum bu güzel kentin. Beni en çok heyecanlandıran, en çok duygulandıran eğitime yapılan yatırımlardır. 4 yıldan bu yana 2 anaokulu ve 1 fen lisesi olmak üzere 3’üncü yer tahsisimizi yaptık. Eğitimine ne kadar destek olursak, eğitim düzeyini ne kadar yükseltirsek, geleceğe de daha güvenli bakarız. Biga’nın sivil toplum kuruluşlarının ve Türkiye çapındaki önemli firmalarımızın da destekleriyle Biga Belediyesi, Biga Kaymakamlığı, iktidarı, muhalefeti ve Biga’nın sivil toplumu ile birlikte bir araya geliyoruz ve güzel işler yapıyoruz. Bu mahallemizdeki Keloğlan Parkı’nı anaokulumuzun yapımı için tahsis ettik” dedi.

Başkan Işık’ın dışında Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Milletvekili ve AKP Grup Başkan Vekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekilleri Özgür Ceylan, Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Mustafa Can ve Biga Ticaret Borsası Başkanı Mesut Okyay temel atma töreninde birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından temel atma törenine geçildi.

DAHA MODERN PARK ÇALIŞMASI BAŞLADI

Hamdibey Mahallesi’nde Kocabaş Çayı kıyısındaki dolgu alanında çocuklar için daha modern bir park alanı çalışması başladı. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; ” Park alanını okul alanı için tahsis ettik ama bu bölgeyi de parksız bırakmadık. Hemen 100 metre ileride dolgusu yapılan alanda aynı özelliklerde daha gelişmiş fonksiyonları olan ve daha modern bir parkı birkaç ay içerisinde kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Çocuk oyun parkının yanında rekreasyon alanı olarak planlanan Kocabaş Çayı çevresi düzenlemesi devam ediyor. Düzenleme içinde oturma alanları, yürüyüş alanları ve araç otoparkı yapımı da planlanıyor. Çalışma tamamlandığında Hamdibey Mahallesi’ne nefes aldıracak bir büyük alan ortaya çıkacak.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz