reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Biga Belediyesi yaz kurslarına yoğun ilgi |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
Biga Belediyesi yaz kurslarına yoğun ilgi

reklam

reklam
Biga Belediyesi yaz kurslarına yoğun ilgi

Biga Belediyesi’ne ait 4 bilgi evinde ve Atatürk Kültür Merkezi’nde yaz sezonu açıldı. 5-14 Haziran tarihleri arasındaki kayıt süreci yoğun ilgi gördü.

Ada Bilgi Evi, Alişdede Bilgi Evi, Cumhuriyet Bilgi Evi ve Şirintepe Bilgi Evi’ne yaz kursları için bin 217 kursiyer başvurdu. Biga Atatürk Kültür Merkezi’ndeki yaz kursları için bin 414 kursiyer başvuruda bulundu. Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde ve bilgi evlerinde yaz kursları 10 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Atatürk Kültür Merkezi ve bilgi evlerinde bu yıl 36 kurs açıldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde 3-15 yaş grubu çocuklar için seramik, ahşap boyama, modern dans, koro, drama, tiyatro, halk oyunları, güreş, karate, jimnastik, yoga, bale, resim dersleri kursları başladı. Bilgi evlerinde ise 6-15 yaş grubu çocuklar, rakamların dansı, origami, zeka oyunları, satranç, uzay ve astronomi, geri dönüşümde farkındalık, işaret dili, yaratıcı drama, Kuran Kursu, gitar, keman, bağlama, eğlenceli fırçalar, kitap okuma saati ile çocuklar verimli bir tatil geçirecekler. Cumhuriyet Bilgi Evi’nde kadınlar için girişimcilik ve teknoloji  (teknokadın) eğitimleri başladı.

Ayrıca futbol, basketbol, kort tenisi, jimnastik, masa tenisi, voleybol, basketbol ve atletizm dersleri de Biga Belediyesi güvencesiyle başladı.

RAKAMLARIN DANSI
Biga Belediyesi Bilgi Evlerinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Rakamların Dansı dersinde çocuklar oyun temelli matematiksel algı gelişim programıyla tanışacaklar. Minikler eğlenerek sayılarla, geometrik şekillerle dost olacak. 6-8 yaş miniklerimiz için hazırlanan ders sayesinde sayesinde çocuklar erken yaşlarda sayıların ve şekillerin eğlenceli dünyası ile tanışacaklar ve matematiğe ilgi duyacaklar.

GERİ DÖNÜŞÜMDE FARKINDALIK
Çevreye ve doğaya saygı konusunda çocukların küçük yaşlardan itibaren bilinçlendirilmesi için de atık malzemeleri, geri dönüşümü tanımaları sağlanacak ve kağıt, peçete, kıyafet ve kutularla yeniden kullanılabilir eşya yaparak farkındalık edinmeleri sağlanacak.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz