SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Biga Belediyesi, 60 Ofis ve İşyeri Kazandırıyor

Biga Belediyesi, 2018 yılında açılışı yapılan ancak teknik hatalardan dolayı atıl vaziyette kalarak kullanılamayan katlı otoparkı 60 adet ofis ve işyeri konseptiyle ilçeye kazandırmayı hedefliyor.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, belediyeye ait katlı otoparkın dönüşüm projesini Biga Kaymakamı Mustafa Can ve oda başkanlarına tanıtarak fikir alışverişinde bulundu. Toplantıya, Biga Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga Ziraat Odası Başkanı Mustafa Güray Ergün, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkan Yardımcısı Mustafa Kurt, Biga Ticaret Borsası Başkanı Mesut Okyay, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sait Tanur, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Emin Aktaş ile Biga Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İlhan Yavuz katıldı.

“ESNAF DOSTU BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA BİGA’MIZA KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

Biga için yapılacak her çalışmada her zaman istişare ruhunu önemsediklerini ifade eden Başkan Erdoğan toplantıda yaptığı konuşmada, “Sivil toplum kuruluşları, yerel yönetim ve merkezi hükümet halkımıza hizmet noktasında zincirin birer halkası olmuştur. Bu vesileyle her zaman istişare ruhuyla, ben değil biz anlayışıyla hareket ederek Biga’mızda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Uzun zamandır pandemiyle mücadele ediyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde de çalışması tamamlanan projelerimizin açılışlarını da yapacağız. Sizlerle bu toplantıyı düzenlememizin ve paylaşmak istediğimiz şehir merkezinde katlı otopark olarak yapılan binanın durumudur. Katlı otopark teknik eksiklik nedeniyle otopark olarak hizmet veremiyor. Ciddi asansör kazalarının yaşanmasıyla ilgili şuan hukuki süreç devam ediyor. Can ve mal güvenliği olmayan bir durum var. Asansörün ve binanın revize edilmesi, kullanılır hale getirilmesi pek mümkün görünmüyor. Kamunun, Biga Belediyesi’nin parasıyla 7,5 milyon TL’ye yapılan bina otopark olması hasebiyle sağlam bir yapıya sahip. Biga’mızın ihtiyacı olan bir şey olduğu için burayı esnaf dostu belediyecilik anlayışıyla kat kat mülkiyetini ve ayrı tapularını çıkararak 60 dükkan, ofis ve işyeri olarak Biga’ya kazandırmayı planlıyoruz. Kurumsal firmalardan talepler var belki daha fazla gelir sağlayabiliriz ancak ben ilçemiz esnafını düşünerek bu konuya pek sıcak bakmıyorum” dedi.

“EN VERİMLİ VE DOĞRU NASIL OLUR ARAŞTIRMASINI YAPIYORUZ”

Katlı otoparkın adeta bir iş hanına dönüşeceğini, ilçeye 60 dükkan kazandıracaklarını, Biga esnafının uygun fiyatla kiralama yapabileceğini ve bölgeye hareketlilik katacağını belirten Başkan Erdoğan, “Biz buranın kat kat mülkiyetlerini ayırdık. Ofis ve işyeri olarak tapularını çıkarttık. Her katta 10 tane işyeri olmakla birlikte en küçüğü 35 metrekare en büyüğü de 115 metrekare olacak. Projesini de hazırladığımız katlı otoparkı 2 milyon TL gibi bir maliyetle hazır hale getireceğiz. Projemizi meslek gruplarına ayırarak kat kat kiraya verebiliriz. Bu yönde farklı düşünce ve teklifler var. Biz en verimli nasıl olur bunun araştırmasını yapıyoruz. Sizlerle de bu projeyi paylaşarak fikir alışverişinde bulunmak istedik. Bir iş yaparken ortak kanaat ne yönde oluşuyorsa bunu yapmak, en doğrusunda karar kılmak istiyoruz. Çünkü bu dönüşüm bir kere yapılacak. Eksik ve hata istemiyoruz. Harcanacak para devletin ve milletin parası” ifadelerini kullandı.

Oda başkanları da ortak görüş olarak projeyi olumlu bulduklarını, kat kat meslek grupları olarak konumlandırabileceğini beyan etti. Oda başkanları ayrıca projede odaların bir araya gelmesiyle Biga’nın bir değerine yönelik çalışma yapılabileceğini söyledi.

Toplantının devamında ise Biga ile ilgili birçok konuda istişarelerde bulunuldu.

SON EKLENENLER
Scroll to Top